خدمات رایگان برق تبریز در صورت اجرای استاندارد روشنایی معابر توسط شهرداری
خدمات رایگان برق تبریز در صورت اجرای استاندارد روشنایی معابر توسط شهرداری

مهرتبریز-شرکت توزیع نیروی برق تبریز آمادگی دارد در راستای تعامل بیشتر بین سازمانی و متعادل‌سازی روشنایی سطح شهر، در صورت اجرای استاندارد روشنایی معابر در بخش‌هایی که شهرداری متولی آن است، در بخش‌های فنی و طراحی به صورت رایگان مشاوره داده و هزینه‌ی این بخش را نیز رایگان محاسبه کند. به گزارش خبرنگار ما درتبریز، […]

مهرتبریز-شرکت توزیع نیروی برق تبریز آمادگی دارد در راستای تعامل بیشتر بین سازمانی و متعادل‌سازی روشنایی سطح شهر، در صورت اجرای استاندارد روشنایی معابر در بخش‌هایی که شهرداری متولی آن است، در بخش‌های فنی و طراحی به صورت رایگان مشاوره داده و هزینه‌ی این بخش را نیز رایگان محاسبه کند.

به گزارش خبرنگار ما درتبریز، منوچهر جهان‌بین در جلسه‌ی هم‌اندیشی روشنایی معابر کلانشهر تبریز با مجموعه‌ی شهرداری گفت: طبق ابلاغ شرکت توانیر وظیفه داریم روشنایی شهر را در معابر مدیریت کنیم تا تمامی منطقه‌ی مورد بهره‌برداری شرکت از یک استاندارد نوری یکسان برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه میزان مصرف انرژی روشنایی معابر در سراسر کشور ۶ درصد بخش مصرف خانگی است، خاطرنشان کرد: تعدیل و مدیریت روشنایی معابر می‌تواند گام بزرگی در مورد مصرف انرژی بردارد.

به گفته‌ی وی، روشنایی معابر، ویترین برق است و وقتی از مردم شریف می‌خواهیم تا مصرف انرژی خود را مدیریت کنند، خود ما نیز باید در مدیریت روشنایی معابر پیشرو باشیم.

جهان‌بین با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از مردم از اینکه نگهداری و حفظ روشنایی پارک‌ها، فضای سبز، زیرگذرها و پل‌ها برعهده‌ی شهرداری است، مطلع نیستند، تصریح کرد: شهرداری تبریز می‌تواند در امر نگهداری و حفظ روشنایی معابر از توانمندی‌ها و تجارب این شرکت بهره‌گیری نماید.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق تبریز، هماهنگی بین سازمان‌ها و ادارات دولتی را در خدمات‌رسانی مطلوب، امری مهم دانست و گفت: برق تبریز آمادگی دارد در حوزه‌ی معابر، درصورت اجرای استاندارد شبکه‌ی روشنایی معابر، به صورت رایگان در بخش فنی و طراحی مشاوره داده و هزینه‌ی برق این مناطق را به صورت رایگان محاسبه کند.

جهان‌بین تاکید کرد: برای کاهش هدررفت انرژی، همکاران این شرکت می‌توانند جهت تنظیم ساعت فرمان و استانداردسازی میزان روشنایی در بخش‌هایی که شهردار تبریز متولی سیستم روشنایی معابر آن است، همکاری نماید.