مقام اول شرکت توزیع نیروی برق تبریز در سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی برق
مقام اول شرکت توزیع نیروی برق تبریز در سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی برق
مهرتبریز- شرکت توزیع نیروی برق تبریز در سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی برق، از نظر مقالات پذیرفته شده، مقام اول را در بین شرکت‌های توزیع برق کشور کسب کرد.

مهرتبریز- شرکت توزیع نیروی برق تبریز در سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی برق، از نظر مقالات پذیرفته شده، مقام اول را در بین شرکت‌های توزیع برق کشور کسب کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛  مقالات رحیم عجبی فرشباف، وحید زارعی، مهدی ارشادی و میثم صادقی از همکاران شرکت توزیع نیروی برق تبریز در سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی برق پذیرفته و ارائه شد.

کنفرانس بین‌المللی برق به عنوان مهمترین کنفرانس تخصصی در حوزه‌ی برق در ایران با اهداف فراهم نمودن بستر مناسب برای کنکاش، تبادل افکار و اندیشه‌های محققان، استادان، مدیران، کارشناسان و خبرگان علمی و صنعتی؛ ارائه‌ی دستاوردهای اندیشمندان و صاحب‌نظران صنعت برق به جامعه علمی و صنعتی؛ فراهم نمودن امکانات و شرایط لازم برای شناخت اصولی و گسترده متقابل صنعت و دانشگاه؛ بسترسازی برای استفاده از اصول مدیریت فناوری در توسعه صنعت برق کشور؛ برنامه‌ریزی دقیق برای توسعه صنعت برق و ایجاد توازن و تعادل بین تولید و مصرف؛ توجه و دقت نظر دست‌اندرکاران صنعت برق به ضرورت توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست؛ کمک به ایجاد فرهنگ مصرف بهینه انرژی و کشف استعدادهای نهفته و استفاده از تجارب و اندیشه بزرگان برگزار می‌شود.

با توجه به وسعت صنعت برق و گسترگی فعالیت‌های کنفرانس بین‌المللی برق، عناوین موضوعی این کنفرانس در ۲۰ محور جداگانه طبقه‌بندی و برای هر محور کمیته علمی-تخصصی متشکل از استادان دانشگاه‌ها و مدیران و متخصصان ارشد صنعت برق تشکیل شد.

کمیته‌های علمی-تخصصمی سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی برق را کنترل و ابزار دقیق و اتوماسیون(ACI)، شیمی و مواد (CAM)، کنترل و حفاظت (CAP)، دیسپاچینگ و مخابرات (DTC)، بهره‌وری و مدیریت انرژی (EEM)، ماشین‌های الکتریکی (ELM)، محیط زیست، ایمنی و بهداشت (ENV)، تولید انرژی الکتریکی (EPG)، بازار برق (EPM)، پست‌های فشار قوی (HVS)، تکنولوژی اطلاعات (ITP)، مدیریت (MNG)، توزیع انرژی الکتریکی (PDS)، کیفیت توان و الکترونیک قدرت (PQE)، برنامه‌ریزی و مطالعات سیستم (PSS)، انتقال انرژی الکتریکی (PTL)، انرژی‌های تجدیدپذیر (REN)، مطالعات اقتصادی و اجتماعی (SEA)، شبکه‌های هوشمند (SMG)و ترانسفورماتورهای قدرت و توزیع (TRN)تشکیل ‌می‌دادند.

گفتنی است برگزارکننده کنفرانس بین‌المللی برق شرکت مادر تخصصی توانیر است و از همکاری و حمایت دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات شرکت مدیریت شبکه برق ایران و شرکت مادر تخصصی نیروگاه‌های حرارتی برخوردار است.