مقدمات ایجاد صندوق اعتبار خانه مطبوعات کشور فراهم شد
مقدمات ایجاد صندوق اعتبار خانه مطبوعات کشور فراهم شد

مهر تبریز: رییس خانه مطبوعات کشور از فراهم سازی مقدمات تاسیس صندوق اعتباری خانه مطبوعات کشور خبرداد.

مهر تبریز: رییس خانه مطبوعات کشور از فراهم سازی مقدمات تاسیس صندوق اعتباری خانه مطبوعات کشور خبرداد.

به گزارش مهر تبریز،مصطفی کواکبیان اظهارداشت: پیرو مصوبه هیات مدیره خانه مطبوعات کشور در نشست ۱۹ اسفندماه سال گذشته مبنی بر تاسیس صندوق اعتباری خانه مطبوعات کشور،‌ مقدمات تاسیس این صندوق انجام شده است.
وی ادامه داد:‌ بر اساس هماهنگی صورت گرفته با معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معادل آورده خبرنگاران عضو خانه مطبوعات استان های مختلف کشور، از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تسهیلات در اختیار این صندوق قرار می گیرد.
کواکبیان ادامه داد: بر اساس هماهنگی های انجام شده با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حداقل آورده خانه مطبوعات برای هرکدام از استان های کشور ۲۰۰ میلیون ریال و حداکثر آن دو میلیارد ریال تعیین شده است.
وی اعلام کرد:‌ مسئولان خانه های مطبوعات استان های کشور باید حداکثر تا تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه جاری لیست اعضای متقاضی عضویت در صندوق همراه با رونوشت فیش مبالغ واریز شده را به شورای مرکزی خانه مطبوعات کشور ارائه کنند.
رییس خانه مطبوعات کشور ادامه داد: ‌به همین منظور حساب موقت مشترکی به شماره ۰۲۲۰۹۷۳۰۱۴۰۰۴ به نام مصطفی کواکبیان و کاظم شاملو (خزانه دار خانه مطبوعات کشور) در بانک ملی شعبه سه راه تهران ویلا کد ۱۰۰۷ ایجاد شده که حق عضویت اعضا به این شماره واریز و به همراه لیست متقاضیان به شورای مرکزی خانه مطبوعات ارسال شود.
کواکبیان یادآور شد:‌ پس از پایان زمان ثبت نام، دفترچه مخصوص عضویت در صندوق اعتباری خانه مطبوعات کشور با توجه به میزان آورده هر فرد برای اعضاء صادر و پس از آن معادل آورده اعضاء، از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ارائه تسهیلات به این صندوق کمک می شود.
وی ادامه داد: مجمع عمومی صندوق اعتباری خانه مطبوعات کشور در نیمه دوم فصل تابستان امسال برای تصویب اساسنامه و انتخاب هیات مدیره تشکیل می شود.
کواکبیان اظهارکرد: تسهیلات این صندوق صرفا به افرادی که عضو صندوق بوده و سهم آورده خود را در مهلت تعیین شده پرداخت کرده اند، ارائه می شود.
وی گفت: مسئولان خانه های مطبوعات استان های کشور لیست متقاضیان عضویت در صندوق اعتباری خانه مطبوعات کشور را همراه با فیش واریز حق عضویت به شماره دورنگار ۰۲۱۸۸۲۶۳۰۹۴ ارسال کنند.
تاسیس صندوق اعتباری خانه مطبوعات کشور در نشست دی ماه سال گذشته این خانه با رای اکثریت اعضا مصوب شد.(ایرنا)

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵