مهمترین رسالت حوزه هنری تولید آثاری در جهت هدایت انسانها است
مهمترین رسالت حوزه هنری تولید آثاری در جهت هدایت انسانها است

مهر تبریز:رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه مهمترین رسالت حوزه هنری تولید آثاری در جهت هدایت انسانها است، گفت: زدودن آسیب های اجتماعی در جامعه، بررسی و مطالعه آنها توسط هنرمندان و تولید آثاری برای مقابله با آسیب هایی نظیر فقر، طلاق، سرقت، اعتیاد از دیگر رسالت های رحوزه هنری در راستای افزایش نشاط اجتماعی است.

 

 

به گزارش مهر تبریز،حسن میلانی در ورک شاپ یکروزه طراحی پوستر و تصویرسازی دعاهای قرآنی که در حوزه هنری استان آذربایجان شرقی برگزار شد؛برگزاری چنین نشست هایی را در این ایام پربرکت بهانه ای برای انس بیشتر با قرآن کریم عنوان کرد.

حسن میلانی گفت: هنرمندان خصوصاً در این ایام رسالت بزرگی را پیش  رو دارند و آنها می توانند در این دنیای بی هویتی و مجازی با الهام از قرآن و احادیث ائمه اطهار از طرق شاهکارهای هنری خود تأثیر بسزایی در فکر و اندیشه مخاطبان بگذارند.

وی ضمن تشکر و قدردانی از آثار خلق شده هنرمندان حاضر در این ورک شاپ متذکر شدند: این آثار قطعاً نه تنها تأثیر بسیاری نسبت به مخاطبانی که این آثار را مشاهده نمودند خواهد داشت بلکه با انتشار آنها مرزهای جغرافیای را طی خواهد نمود و تأثیرش بر کل مردم جامعه خواهد بود.

وی  با بیان اینکه مهمترین رسالت حوزه هنری تولید آثاری در جهت هدایت انسانها است، گفت: زدودن آسیب های اجتماعی در جامعه، بررسی و مطالعه آنها توسط هنرمندان و تولید آثاری برای مقابله با آسیب هایی نظیر فقر، طلاق، سرقت، اعتیاد از دیگر رسالت های رحوزه هنری در راستای افزایش نشاط اجتماعی است.

میلانی خاطر نشان کرد: برگزاری چنین ورک شاپ هایی نباید تنها در ایام بخصوص برگزار گردد بلکه همچنان در ماه های دیگر سال تداوم یابد.

وی با بیان اینکه کشورهای غربی و استعمارگر از زمانهای قدیم با بهره گیری از قرآن و بررسی و مطالعه این کتاب پرعظمت سعی در نفوذ به اندیشه و تفکر جامعه اسلامی داشتند، گفت: متاسفانه آنچنان که باید به عمق و باطن این کتاب پربرکت توجهی نمی گردد و تنها موارد ظاهری آن مورد توجه قرار می گیرد، بنابراین رسالت هنرمندان در این عرصه سوق دادن جامعه به عمق و باطن مفاهیم قرآن کریم می باشد.

وی در پایان خواستار برنامه ریزی جهت نمایش آثار هنرمندان در جهت نشر آنها و تجلیل از آنان که موجب خلق چنین آثاری گریده اند، شد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵