میراث فرهنگی آذربایجانشرقی با آموزش وپرورش تفاهم نامه همکاری منعقد کرد

 

به گزارش مهر تبریز،، مرتضی آبدار در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش استان، با بیان اینکه در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای رسیدن استان به جایگاه مطلوب باید از ظرفیت آموزش و پرورش استفاده کرد، افزود: در سایه همکاری های متقابل و با هم افزایی می توانیم شاهد انجام کارهای ارزشمند و شاخصی باشیم.

وی افزود: در حوزه میراث فرهنگی با ثبت آثار ملموس و ناملموس موجود در زمینه کاری آموزش و پرورش برای حفظ و صیانت از بافت تاریخی و فرهنگی، در حوزه صنایع دستی با ترویج رویکرد فعالیت دانش آموزان در رشته های هنری دستی و درحوزه گردشکری با گسترش همکاری های گذشته و تعامل به منظور آمادگی برای تبریز ۲۰۱۸ می توان از ظرفیت های آموزش و پرورش بهره مند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش اذربایجان شرقی نیز در این دیدار وجود ۷۰۰ هزار دانش آموز و پنجاه و پنج هزار معلم و پنج هزار و ۵۰۰ مدرسه در استان را ظرفیت بسیار خوبی برای تبلیغات در حوزه گردشگری دانست و گفت: گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی برای توسعه باید وارد خانه های مردم شود چرا که عمده ترین مساله در این سه حوزه فرهنگ سازی است.

جعفر پاشایی افزود: در تعامل سازنده با اداره کل میراث فرهنگی استان آمادگی داریم تا از ظرفیت کمی و کیفی موجود در مجموعه آموزش و پرورش برای ایجاد بستر مناسب رشد و توسعه گردشگری و سایر حوزه ها گام برداریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *