نشان ارادت آستان سالار شهیدان بر سینه پیرغلامان و خادمین حسینی تبریز
نشان ارادت آستان سالار شهیدان بر سینه پیرغلامان و خادمین حسینی تبریز
مهر تبریز: سومین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تبریز در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز هم‌زمان با ایام فاطمیه و کنگرهٔ ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان‌شرقی با یادکردی از شهیدان و جانبازان و رزمندگان مداح هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش مهر تبریز، در سومین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تبریز که امروز، ۱۵ آذر به‌همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز برگزار شد از پیرغلامان و خادمان حسینی تبریز و خانواده شهیدان و جانباز مداح تجلیل و قدردانی شد.

در این مراسم، از کتاب “حسینیه بازار” که به بررسی تاریخچه، روش‌ها و ابعاد آیین عزاداری بازار تبریز می‌پردازد، باحضور نماینده ولی فقیه و جمعی از مسئولان استانی و پیرغلامان حسینی تبریز رونمایی شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم پس از رونمایی این کتاب، تقریظی بر این کتاب نوشتند.

خانواده شهیدان، جانبازان، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، پیرغلامان و خادمان حسینی و شهروندان تبریزی میهمان مجلس عزای حضرت فاطمه‌(س) در سومین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تبریز بودند.

سومین آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی، با حضور و همراهی شهروندان تبریزی مجالی برای قدردانی مردم تبریز از انسان‌هایی است که همواره در گسترش معارف اهل‌بیت(ع) تلاش کرده‌اند.

قدردانی نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی از تجلیل مقام شهیدان و جانبازان مداح در برنامه «نشان ارادت»

نماینده ولی فقیه نیز در آذربایجان‌شرقی در سومین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تبریز اظهار کرد: این آیین که به یادکرد و تجلیل از مقام شهیدان و جانبازان مداح هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد، جای قدردانی ویژه دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی آل‌هاشم در سومین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تبریز، به نگاه ویژه این رویداد در تجلیل از شهیدان و جانبازان مداح در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد.

وی تأکید کرد: سومین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تبریز با عنوان “نشان ارادت” که به یادکرد و تجلیل از مقام والای شهیدان و جانبازان مداح هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد، جای قدردانی ویژه از دست‌اندرکاران این برنامه در نهادهای متولی، شهرداری تبریز و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز دارد.

وی با اشاره به هم‌زمانی برگزاری سومین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تبریز با ایام فاطمیه و کنگرهٔ ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان‌شرقی، از فضای معنوی و قدسی رزمندگان در جبهه‌ها و فداکاری‌های جوانان فاطمی و حسینی استان آذربایجان‌شرقی در هشت سال دفاع مقدس سخن گفت.

“نشان ارادت” ماحصل تفکر جمعی برای قدردانی از مقام شهدا و جانبازان مداح، پیرغلامان و خادمان حسینی است

عضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز در سومین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تبریز اظهار کرد: این آیین ماحصل تفکر جمعی برای قدردانی از مقام شهدا و جانبازان مداح در هشت سال دفاع مقدس و پیرغلامان و خادمان حسینی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول برگی در سومین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تبریز، ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) این آیین تجلیل را اتفاقی شایسته برای بزرگ‌داشت مقام پیرغلامان آستان حسینی دانست.

وی افزود: این مجلس مزین به نام حضرت زهرا (س) که با حضور پیرغلامان، خادمان، مداحان، پیشکسوتان، اداره‌کنندگان و عموم خادمین این ساحت قدسی در آستانه کنگرهٔ ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود، یادکردی ویژه از شهدا و جانبازان مداح آذربایجان شرقی در هشت سال دفاع مقدس است.

وی با قدردانی از دست‌اندرکاران سومین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تبریز در شهرداری و شورای اسلامی شهر و سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، اذعان کرد: با تشکیل ستادی برای هماهنگی نهادهای مسئول، ‌عزیزانی انتخاب شدند تا به رسم ادب و احترام در این برنامه از مقام آنان تقدیر شود.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به هم‌فکری نهادهای مسئول و پرهیز از رویکردهای شخصی در این رویداد اعلام کرد: این برنامه ماحصل یک تفکر جمعی در راستای ارج نهادن و قدردانی از مقام شهدا و جانبازان و رزمندگان مداح و پیرغلامان و خادمان درگاه اباعبدالله (ع) است.

وی با اشاره به مقام قدسی حضرت زهرا (س) خاطرنشان کرد: برگزاری این رویداد به‌ویژه در ایام فاطمیه، نشان ارادت و نوکری ما در این آستان قدسی است.

وی در پایان از تلاش‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی، شورای هیئات مذهبی و اعضای شورای اسلامی شهرداری تبریز قدردانی کرد.

کتاب “حسینیهٔ بازار” رونمایی شد

کتاب “حسینیهٔ بازار” در سومین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تبریز در محل مصلی اعظم امام خمینی(ره) رونمایی شد.

آیین رونمایی از کتاب “حسینیهٔ بازار” که به‌ همت شهرداری منطقه ۸ تبریز و همراهی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز تدوین و منتشر شده، در سومین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تبریز در محل مصلی اعظم امام خمینی(ره) باحضور نماینده ولی فقیه و جمعی از مسئولان استانی و پیرغلامان و خادمین حسینی تبریز برگزار شد.

کتاب “حسینیهٔ بازار” به بررسی تاریخچه، روش‌ها و ابعاد آیین عزاداری بازار تبریز می‌پردازد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در سومین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی تبریز پس از رونمایی این کتاب، تقریظی بر این کتاب نوشتند.

سومین آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی با حضور و همراهی شهروندان تبریزی و به همت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز هم‌زمان با ایام فاطمیه و کنگرهٔ ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان‌شرقی در محل مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد.