نصب روزشمار برای ۲۰ پروژه شهری تا عید سعید فطر
نصب روزشمار برای ۲۰ پروژه شهری تا عید سعید فطر

مهرتبریز-شهردار تبریز از بسترسازی اجرای پروژه‌های سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: سری جدید روزشمارها برای ۲۰ پروژه توسعه‌ای پیشران شهری تا عید فطر فعال خواهد شد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یعقوب هوشیار در ششمین جلسه از دور سوم قرارهای خدمت شهرداری تبریز که در حوزه منطقه ۹ برگزار شد، اظهار کرد: بودجه […]

مهرتبریز-شهردار تبریز از بسترسازی اجرای پروژه‌های سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: سری جدید روزشمارها برای ۲۰ پروژه توسعه‌ای پیشران شهری تا عید فطر فعال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یعقوب هوشیار در ششمین جلسه از دور سوم قرارهای خدمت شهرداری تبریز که در حوزه منطقه ۹ برگزار شد، اظهار کرد: بودجه مناسبی برای حوزه حمل و نقل طی سال آینده پیش‌بینی شده و در سال بعد با جدیت ویژه‌ای در این حوزه اقدام خواهیم کرد.

به گفته وی، در حوزه پروژه های مسیرگشایی نیز مسیرهایی انتخاب شده که اجرای آن به ترافیک شهر کمک خواهد کرد.

هوشیار با اشاره به برنامه های بودجه ۱۴۰۲ تصریح کرد: بودجه سال آینده بر اساس ماحصل جلسات قرار خدمت، مشکلات و مطالبات مردمی و پروژه‌های نیمه‌تمام که تکمیل آنها رفاه و آسایش مردمی را افرایش می‌دهد، تدوین شده است.

شهردار تبریز افزود: سال آینده نگاه ویژه ای به حوزه فناوری داریم و پروژه فیبر نوری را آغاز کرده ایم و امیدواریم در ۹ ماهه اول سال بعد انجام یابد.

وی ادامه داد: پیوست فرهنگی و اجتماعی با قید نام برنامه و زمان اجرا به شورا تقدیم شده و این اقدام شروع مسیری است که آغاز شده و سال‌های بعد می‌تواند غنی‌تر تداوم داشته باشد.

هوشیار با بیان اینکه تلاش داریم پروژه‌ها زیر یک سال تمام شده و مردم معطل نشوند، گفت: هفته آینده برنامه ریزی برای بسترسازی اجرای پروژه‌های سال ۱۴۰۲ آغاز می‌شود. امیدواریم سری جدید روزشمارها برای ۲۰ پروژه توسعه‌ای پیشران تا عید فطر فعال شود.

وی افزود: پیش‌بینی توسعه فضای سبز به میزان ۶۰۰ هکتار، ابلاغ پیوست زیباسازی شهر به مناطق و سیاست‌های تشویقی در بافت‌های ناکارآمد شهری برنامه‌های بعدی شهرداری در سال بعد است. ساخت و ساز در بافت ناکارآمد و فرسوده به گونه ای است که انبوه سازان با سیاست تشویقی که ارائه می‌کنیم در این بافت‌ها حضور یافته و سرماسه گذاری کنند.

هوشیار یادآور شد: همچنین بعد از سال‌ها، گشایشی در هسته مرکزی شهر و بافت تاریخی انجام خواهد گرفت و محدودیتی که در بحث ارتفاع وجود داشت، با حفظ بافت تاریخی برداشته می‌شود.

شهردار تبریز همچنین از آغاز برنامه‌های استقبال از بهار ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: از رسانه ها خواهشمندیم این اقدامات انعکاس یابد تا شاهد نوروز پرنشاطی در تبریز باشیم و هر چند نوروز ۱۴۰۲ مصادف با ماه رمضان است ولی پیش‌بینی ما حضور گردشگران زیاد در شهر خواهد بود.