نقش مهم شهروندان در میزبانی تبریز ۲۰۱۸

به گزارش مهر تبریز، اسماعیل چمنی با بیان این مطلب افزود: زیرساخت‌های اقتصادی،فرهنگی،امکانات زیربنایی و ارتباطات برای شکل گیری شخصیت جهان شهر،و شهر نمونه گردشگری اسلامی  تبریز فراهم است و ضرورت دارد برنامه ریزی های دقیق جهت بهره گیری از این زیرساخت‌ها تدوین شود.

وی تصریح کرد: صنعت گردشگری یکی از مهم‌ترین منابع کسب درآمد و رهایی از وابستگی به پول نفت است و نیاز به تبلیغات گسترده و حساب شده داریم تا درسطح ملی و جهانی، تبریز را مطرح کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با شاره به اینکه در سال جارى، این دومین عنوان جهانى است که شهر تبریز کسب کرده است اظهار داشت: شهر تبریز عنوان پایتخت فرش دستباف جهان را به یدک می شکد و این افتخارى است براى تبریز که با خیزى بلند به سمت جهانى شدن حرکت کند.

چمنی همچنین با تأکید  بر اینکه با شعار دادن نمی توان به موفقیت رسید، خاطرنشان کرد: تمام ارگان های دولتی استانی و کشوری برنامه خود را ارائه کنند تا با تشکیل اتاق های فکر بتوان تمهیدات لازم را اتخاذ کرد.

نهادینه سازی فرهنگ گردشگری با استفاده از برنامه تلوزیونی تبریزیم و رسانه ها

اسماعیل چمنی گفت: هر شهروند تبریزی که قرار است میزبان گردشگرانداخلی و خارجی باشند، شهروندان با یادگیری تخصصی پارامترهای گردشگری و ایفای صحیح آن فرهنگ اصیل اسلامی را به جهانیان اشاعه دهند.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی شورای شهر تبریز اضافه کرد: مدیریت واحد شهری

و اخذ سیاست واحدی برای نظارت و اجرا و بهره گیری از ظرفیت رسانه ها مخصوصا شهریار نیوز از حداکثر توان شهرداری برای تبریز ۲۰۱۸ استفاده کنیم .

 وی ادامه داد: تبریز ۲۰۱۸ باید خروجی برای آذربایجان داشته باشد و وظیفه‌داریم داشته‌های تبریز را به نحو احسنت معرفی و مدیریت کنیم.

عضو شورای شهر تبریز با انتقاد از اظهارنظر یکی از اعضای شورای در جلسه دیروز مبنی بر اینکه تبریز ۲۰۱۸ شرف ماست، خاطرنشان کرد: اینکه یکی از همکاران گفت تبریز ۲۰۱۸ شرف و آبروی ماست این اصلاً منطقی نیست، مگر قبل از ۲۰۱۸ ما شرف و آبرو نداشتیم، ۲۰۱۸ برای ما بسیار مهم است و شکی در آن نیست ولی طرح این مسئله بدین شکل نیز نادرست است.

وی ادامه داد: نباید صرفاً به آذربایجان شرقی نگاه کنیم بلکه نگاه ما یکپارچه و به کل ایران باشد و در این میان اولویت اصلی ما باید آذربایجان شرقی و تبریز باشد و این‌گونه نباشد که شهرهای دیگر را زیر سوال ببریم.

وی افزود: باید نگاه یکپارچه‌ای به کشور داشته باشیم که نگاه زیبایی است چراکه در دوران دفاع مقدس نیز دیدیم که برای دفاع از کشور از همه شهرها از آذربایجان و اصفهان و خراسان و.. به جبهه‌ها رفتند و نگاه ما باید این‌گونه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *