نقش موثر جشنواره‌های بومی و محلی در رونق صنعت گردشگری
نقش موثر جشنواره‌های بومی و محلی در رونق صنعت گردشگری
مهرتبریز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی را دارای پشتوانه فکری و اجتماعی دانست و گفت: برگزاری این جشنواره‌ها می‌تواند در ارتقای رتبه ایران در حوزه گردشگری و رونق بیش از پیش این حوزه موثر باشد.

مهرتبریز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی را دارای پشتوانه فکری و اجتماعی دانست و گفت: برگزاری این جشنواره‌ها می‌تواند در ارتقای رتبه ایران در حوزه گردشگری و رونق بیش از پیش این حوزه موثر باشد. تقی کرمی در جشنواره گردو در شهرستان عجب‌شیر، با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان‌ و کشور در زمینه گردشگری، ایران را جزو ده کشور برتر دنیا در برخورداری‌ از این ظرفیت‌ها عنوان کرد و افزود: متأسفانه بهره‌برداری‌های لازم و کافی در این زمینه صورت نمی‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: سالانه حدود ۵ میلیون گردشگر خارجی به ایران سفر می‌کنند، در حالیکه این رقم در کشوری مانند اسپانیا به ۸۹ میلیون نفر و در ترکیه به ۳۷ میلیون نفر می‌رسد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی همچنین بر نهادینه کردن جشنواره‌ها در تاریخ‌های مشخص و معین و ثبت تقویمی این رویدادها تأکید کرد.

عادل اصغرپور، فرماندار عجب‌شیر هم با اعلام آمادگی نسبت به عرضه محصولات باغی و کشاورزی این شهرستان در میادین عرضه مستقیم، از بسترسازی برای درآمدزایی پایدار باغداران و کشاورزان در این شهرستان خبر داد.

این جشنواره با حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شد و با اجرای گروه‌های آیینی و محلی همراه بود.