نمایشگاه فاطمیه مصباح الشیعه در تبریز آغاز به کار می کند
نمایشگاه فاطمیه مصباح الشیعه در تبریز آغاز به کار می کند
مهر تبریز: کارگردان تبریزی گفت: نمایشگاه فاطمیه” مصباح الشیعه و نمایش آیینی و مذهبی”بانوی آب” به منظور گرامیداشت ایام فاطمیه از تاریخ ۱۶ تا ۲۸ آذر از ساعت ۱۶:۳۰ در پارک باغشمال تبریز آغاز به کار می کند.
به گزارش مهر تبریز، هاتف اکبری در بازدید خبرنگاران از روند آماده‌سازی نمایشگاه فاطمیه، اظهار کرد: این نمایشگاه توسط هیأت عزاداران مصباح‌الشیعه و با مشارکت شهرداری تبریز از تاریخ ۱۶ تا ۲۸ آذر از ساعت ۱۶:۳۰ در پارک باغشمال برگزار می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه مصباح‌الشیعه برنامه های متنوعی در معرفی سیره زندگی حضرت فاطمه‌الزهرا (س) دارد که از آن جمله می‌توان به اجرای صحنه‌ای، پرده‌خوانی و ذکر مصیبت اشاره کرد.

اکبری خاطرنشان کرد: برگزاری همزمان نمایشگاه مرتبط با واقعه کربلا، دفاع مقدس، غزه و جبهه مقاومت و غرفه‌های کتاب و محصولات فرهنگی از برنامه‌های جانبی نمایشگاه مصباح‌الشیعه است.

این کارگردان وتهیه کننده تبریزی اعلام کرد: در این نمایشگاه بخش‌های مختلفی از سیره زندگی حضرت زهرا(س) در قالب روایتگری، تئاتر، نمایش و ماکت‌هایی از مکان‌های تاریخی همانند کوچه بنی‌هاشم، خانه حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) برای مخاطبان بازگو می‌شود.

وی در خصوص اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با هدف به تصویر کشیدن گوشه‌ای از غربت فاطمه زهرا (س) برای اشاعه و صیانت از فرهنگ اسلامی و مذهبی، تقویت انگیزه دینی و باور‌های اسلامی نوجوانان و جوانان و الگو گرفتن از شخصیت والا و برجسته ایشان در زندگی فردی و اجتماعی نسل جوان برگزار می شود.

اکبری خاطرنشان کرد: به منظور آشنایی دانش آموزان نیز با سیره و زندگی حضرت زهرا(س)، دانش آموزان مدارس تبریز نیز از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد.

وی در خصوص آماده سازی این نمایشگاه گفت: به مدت یک و نیم ماه، دوستان به صورت جهادی برای آماده سازی این نمایشگاه تلاش کرده‌اند و تا پنج روز آتی، کار آماده‌سازی آن به اتمام می رسد.

این کارگردان وتهیه کننده تبریزی با اشاره به اینکه می خواهیم فرهنگ فاطمی را به تصویر بکشیم و مصیب های حضرت فاطمه را به مردم و نسل جوان بیان کنیم اظهار کرد: در این نمایشگاه، نمایش آیینی و مذهبی”بانوی آب و آیینه” با بازیگری ۳۳ نفر نیز اجرا می شود.