نمایشگاه فرش دستباف، تابلو فرش و صنایع دستی در تبریز برگزار می شود
نمایشگاه فرش دستباف، تابلو فرش و صنایع دستی در تبریز برگزار می شود

مهر تبریز: قائم مقام سازمان صنعت معدن وتجارت استان آذربایجان شرقی از برگزاری نمایشگاه فرش دستباف و تابلوفرش و صنایع دستی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تبریز خبر داد. نمایشگاه فرش دستباف، تابلو فرش و صنایع دستی در تبریز برگزار می شود.

به گزارش مهر تبریز، غلامعلی راستی افزود : نمایشگاه فرش دستباف و تابلوفرش وصنایع دستی استان از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۴ تیر ماه سالجاری برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد : این نمایشگاه با حضور بیش از ۱۴۰ تولید کننده، صادرکنندگان و فعال حوزه فرش دستباف و تابلوفرش از ۴ استان و همچنین ۲۱۵ واحد صنایع دستی از ۱۹ استان در فضایی به مساحت شش هزار متر مربع برگزار می شود.

وی با اشاره به انتخاب شهر تبریز به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ در تشریح اهداف برگزاری این نمایشگاه ادامه داد : برگزاری این رویداد فرهنگی، آشنایی مردم با این هنر ملی، حمایت از تولید کنندگان داخلی، حمایت از صنعت و تولید ملی و ارج نهادن به هنر فاخر و ارزشمند قالیبافان فرش دستباف ، ترویج و توسعه صنعت فرش دستباف تابلو فرش ، ایجاد فضایی جهت برقراری ارتباط مستقیم بین مصرف کننده و تولید کننده و نهایتا ورود به بازارهای جدید جهانی را در پی خواهد داشت .

غلامعلی راستی در پایان از سهم ۳۵ درصدی استان آذربایجان شرقی در تولید و صادرات فرش دستبافت کشور خبر داد .

گفتنی است نمایشگاه فرش دستباف ، تابلو فرش و صنایع دستی تبریز ساعت ۱۸ امروز با حضور استاندار آذربایجان شرقی افتتاح خواهد شد.

عموم شهروندان می توانند از امروز تا ۲۴ تیرماه از ساعت ۱۶ الی ۲۲ جهت بازدید از نمایشگاه به محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تبریز سالن امیر کبیر مراجعه نمایند .