نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی : برخورد محبت آمیز پرستاران با بیماران، پاداش بالایی خواهد داشت
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی : برخورد محبت آمیز پرستاران با بیماران، پاداش بالایی خواهد داشت
مهرتبریز-نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که نام پرستار در ذهن ها ، باعث ایجاد آرامش است. گفت: برخورد محبت آمیز پرستاران با بیماران، پاداش بالایی خواهد داشت حتی اگر مریض اطلاع نداشته باشد.
مهرتبریز-نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که نام پرستار در ذهن ها ، باعث ایجاد آرامش است. گفت: برخورد محبت آمیز پرستاران با بیماران، پاداش بالایی خواهد داشت حتی اگر مریض اطلاع نداشته باشد.
به گزارش خبرنگار ما،حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تبریز و اعضای ستاد بزرگداشت هفته پرستار با وی، با اشاره به شهادت سردار سلیمانی، گفت: شهادت سردار رشید اسلام، تمامی مسلمانان جهان را داغ دار کرد به طوریکه در کشورهایی هم‌چون هند، پاکستان، سوریه و لبنان نیز مردم به سوگواری پرداختند که این امر نشانگر اثرگذاری خدمات ارزشمند این مرد الهی است.
امام جمعه محترم تبریز گفت: شهادت سردار عظیم الشان در ایام ولادت حضرت زینب (س) و در آستانه ایام سوگواری حضرت فاطمه (س) نشانگر مقبولیت رشادت‌ها و مجاهدت‌های سردار پرافتخار اسلام است.
وی با گرامیداشت هفته پرستار و روز ولادت حضرت زینب (س)، اظهار کرد: حضرت زینب(س)، حسین(ع) دوم در لباس زن و پرستار واقعی کربلا بود و بدون حضور ایشان، ماندگاری و جاودانگی حادثه کربلا و عاشورای حسینی امکان نداشت.
وی با بیان این‌که پرستاری قطعا از اعمال ارزشمند جوامع انسانی است که در مکتب اسلامی جایگاه والایی دارد، ادامه داد: به گفته حضرت علی (ع)، حرفه پرستاری، شغلی از نوع فضائل و مستحبات اختیاری بوده و افراد با ذوق و علاقه و به صورت اختیاری این شغل را انتخاب می‌کنند.
حجت السلام آل هاشم با بیان این‌که پیامبر اکرم (ص) در زمان صدر اسلام همواره مردم را به پرستاری از بیماران تشویق می‌کردند، اظهار کرد: حضرت فاطمه (س) نیز همراه با ۱۴ تن از زنان دیگر، در زمان جنگ و پس از آن، از زخمی‌ها پرستاری می‌کردند؛ این بانوی بزرگ اسلام، وظیفه پرستاری از پیامبر (ص) و امیر المومنین (ع) را برعهده داشت.
وی با تاکید بر این‌که نام پرستار در ذهن ها، باعث ایجاد آرامش است. گفت: برخورد محبت آمیز پرستاران با بیماران، پاداش بالایی خواهد داشت حتی اگر مریض اطلاع نداشته باشد.
وی با بیان این‌که پرستار و پزشک مکمل یکدیگر هستند، گفت: باید تجلیل از پرستاران را به یک فرهنگ تبدیل کنیم و همواره قدردان پرستاران باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛با روح بلند سردار سیلمانی پیمان میبندیم  تا هرچه در توان داریم در جهت تامین آسایش مردم و کاهش آلام و دردهای مردم بکار گیریم

دکتر محمد حسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در دیدار اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تبریز و اعضای ستاد بزرگداشت هفته پرستار با نماینده ولی فقیه در استان، ضمن تسلیت شهادت سردار قاسم سیلمانی با اشاره به هفته پرستار، گفت: جامعه پرستاری استان  شامل پرستاران، بهیاران عوامل هوشبری و اتاق عمل است که در مجموعه بیمارستان‌ها  و مراکز درمانی استان مشغول به فعالیت هستند.
وی متذکر شد: ادعا نمی‌کنیم که اقدامات و خدمات پرستاران بی نقص است بلکه قطعا اشکالات هم در این سیستم وجود دارد.
وی با بیان این‌که نیمی از جمعیت پرستاری مورد نیاز در محیط‍‌ های دولتی بکار گرفته شده‌اند، گفت: این امر بار سنگینی را بر دوش پرستاران تحمیل می‌کند اما پرستاران استان با عشق و علاقه و تعامل خوب بین دانشگاه علوم پزشکی و نظام پرستاری استان کار می‌کنند.
دکترصومی خاطرنشان کرد: جزو معدود استان‌هایی هستیم که هیچگونه اختلافی بین نظام پرستاری و دانشگاه علوم پزشکی وجود نداشته و ما تمام تلاش خود را در این راستا بکار می‌گیریم.
وی با اشاره به این‌‎که به هیچ مراجعه کننده به مراکز درمانی جواب “نه” نمی‌دهیم، اظهار کرد: از سال گذشته سهم بیمه مراجعه کنندگان به بیمارستان رعایت شده و در طول ۱٫۵ سال گذشته با رعایت سقف بیمه سلامت، خدمت صحیح را به مردم ارائه دادیم به طوریکه تعداد بیماران پذیرشی در سال ۹۷ و ۹۸ کمتر از سال ۹۶ نبود.
وی افزود: در شرایطی که بار سنگین اقتصادی بر جامعه تحمیل می‌شود باید مسئولیت پذیری و احترام پرستاران و جامعه پزشکی به مردم در بیمارستان‌ها افزایش یابد تا بتوانیم باری از دوش مردم را برداریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: با روح بلند سردار سیلمانی پیمان میبندیم  تا هرچه در توان داریم در جهت تامین آسایش مردم و کاهش آلام و دردهای مردم بکار گیریم.