نیازسدگرمی چای میانه به ۶هزار میلیاردریال اعتبار
نیازسدگرمی چای میانه به ۶هزار میلیاردریال اعتبار

مهرتبریز-مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح تامین آب شرب میانه از سد گرمی چای گفت: اتمام این سد نیازمند ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار است. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛مرکز آذربایجان شرقی، یوسف غفارزاده امروز در نشستی با فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: در خصوص تامین آب آشامیدنی، طرح […]

مهرتبریز-مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح تامین آب شرب میانه از سد گرمی چای گفت: اتمام این سد نیازمند ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛مرکز آذربایجان شرقی، یوسف غفارزاده امروز در نشستی با فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: در خصوص تامین آب آشامیدنی، طرح کوتاه مدت برای تامین آب در تابستان ۱۴۰۱ و درازمدت یعنی تکمیل و بهره برداری کامل از سد گرمی چای مطرح است.

وی تقویت خطوط لوله و حفر و اضافه کردن چاه‌هایی به مدار تامین آب برای رفع کمبود آب آشامیدنی در سال آتی را از راهکار‌های کوتاه مدت اعلام کرد.

غفارزاده افزود: تامین آب با کیفیت از سد گرمی چای از دامنه‌های بزقوش در درازمدت خود دارای سه طرح از جمله خط انتقال از سد به شهر میانه در حدود ۴۵ کیلومتر است که ۴۱ کیلومتر آن به اتمام رسیده و ۴ کیلومتر مابقی نیز ظرف ۴ ماه آتی به اتمام خواهد رسید.

وی تشریح کرد: طرح تصفیه خانه با پیشرفت مطلوب ۹۰ تا ۹۵ درصدی از دیگر طرح‌های انتقال آب از سد گرمی چای است که امیدواریم با تامین ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار لازم برای تکمیل و تجهیز آن این طرح نیز در سال آتی نهایی شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گفت: سد گرمی چای میانه به همراه سد شهریار و شبکه سد آیدوغموش در سال جاری جزو طرح‌های اولویت دار وزارت نیرو قرار گرفته و منابع مالی مورد نیاز آن‌ها از اعتبارات عمومی و تهاتر نفت تأمین و در ۲ سال آینده تکمیل می‌شود.

فرماندار شهرستان ویژه میانه نیز در این نشست، اصلاح شبکه آب میانه به منظور مدیریت بهتر آب در فصل گرما و پرمصرف تابستان را خواستار شد.

مسعود سعادتی بر تسریع در اجرای طرح‌های تامین آب باکیفیت و پایدار به منظور رفع مشکل چندین ساله آب شرب شهر میانه تاکید کرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵