هدف از تشکیل سازمان نظام مهندسی، افزایش ضریب نفوذ پذیری دانش به مزارع در راستای افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی است
هدف از تشکیل سازمان نظام مهندسی، افزایش ضریب نفوذ پذیری دانش به مزارع در راستای افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی است

مهرتبریز: رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی گفت: هدف از تشکیل سازمان نظام مهندسی کشور، افزایش ضریب نفوذ پذیری دانش به مزارع در راستای افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی است.

به گزارش مهرتبریز، مهندس شهرام شفیعی در دیدار اعضای شورا، همکاران و فعالان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی که به مناسبت  سالروز تاسیس این سازمان با حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز انجام شد، ضمن بیان این مطلب افزود: هدف از تشکیل این سازمان افزایش ضریب نفوذ پذیری دانش به مزارع در راستای افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی با حفظ و پایداری محیط زیست و منابع تجدید شونده و حمایت از حقوق صنفی مهندسی بود.

وی گفت : تعداد اعضای حقیقی سازمان به ۱۳هزار نفر و تعداد اعضای حقوقی به ۴۴۱ عضو رسیده است که حداقل مدرک آنها برای عضویت در این سازمان کارشناسی در یکی از گرایش های رشته مهندسی کشاورزی است و این سازمان علاوه بر شهر تبریز در ۲۰ شهر دیگر استان دفتر نمایندگی دارد.

مهندس شفیعی نظارت بر حسن انجام خدمات مهندسی در چارچوب مقرارت اصل ۴۴ قانون اساسی را مهمترین وظیفه سازمان نظام مهندسی اعلام کرد و افزود: به استناد قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، قانون نظام جامع دامپروی، گلخانه و قوانین مشابه کلیه صدور مجوزهای کشاورزی، نظارت فنی بر احداث، امکان سنجی طرح ها و … از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان به این سازمان واگذار گردیده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزاری دوره های آموزشی تخصصی عملی در راستای ارائه آموزشهای بروز به اعضای سازمان نظام مهندسی را از دیگر برنامه های این سازمان اعلام کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با اجرای کامل واگذاری تصدیگری ها به بخش خصوصی و اعتماد دولت به مهندسین جوان و فعال بتوانیم درآینده گام های اساسی در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال برداریم.