هشتمین المپیاد ورزشی بسیج در تبریز برگزار می شود
هشتمین المپیاد ورزشی بسیج در تبریز برگزار می شود

مهر تبریز: جانشین فرمانده سپاه عاشورا در جمع خبرنگاران از برگزاری هشتمین المپیاد ورزشی بسیج در آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش مهر تبریز،علی قادری قادری برگزاری این المپیاد را فرصتی مهم در جهت تبریز ۲۰۱۸ خواند و اظهار داشت: با برگزاری این المپیاد در تبریز به خوبی می توان ظرفیت های این شهر تاریخی راکه به عنوان پایتخت تشیع و شهر اولین هاست معرفی کرده و نشان داد.

وی بسترسازی برای ارتقا فضایل اخلاقی و تجه به منش پهلوانی در میان جوانان، ایجاد فضای رقابتی سالم، کمک به بروز استعدادها، شناسایی افراد مستعد و معرفی آن ها به جامعه ورزشی حرفه ای، تقویت روحیه همبستگی و … را از اهداف برگزاری این المپیاد ورزشی عنوان کرد.

قادری با بیان اینکه این المپیاد طی روز های سوم و چهارم شهریور برگزار خواهد شد، گفت: طی این دو روز ۱۸۰۰نفر در قالب ۳۳تیم در سالن های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه تبریز به رقابت می پردازند.

وی افزود: شرکت کنندگان در رشته های تکواندو، تیراندازی، تیراندازی با کمان، جودو، کاراته و ووشو به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: در این المپیاد ورزشی تیم های منتخب پایگاه های استعدادیابی استان ها حضور می یباند که از آذربایجان شرقی نیز در هر رشته دو تیم حضور دارند.

جانشین فرمانده سپاه عاشورا همچنین از برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در آیین افتتاح و حاشیه این المپیاد ورزشی خبر داد و گفت: در آیین افتتاح این المپیاد ورزشی که با حضور سردار نقدی برگزار خواهد شد از خانواده شهید یاغچیان(قائم مقام سردار باکری) و هشت خانواده شهدای مدافع استان تجلیل می شود.

وی در ادامه از تلاش های نهادهای مختلفی همچون اداره کل ورزش و جوانان استان، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه تبریز، سازمان بسیج شهرداری تبریز و … در برگزاری این المپیاد قدردانی کرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵