هشدارفرمانده پلیس آذربایجانشرقی به برهم زنندگان نظم عمومی درشب‌ چهارشنبه سوری
هشدارفرمانده پلیس آذربایجانشرقی به برهم زنندگان نظم عمومی درشب‌ چهارشنبه سوری

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ سردار حسین عبدی  فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی در نشست خبری افزود: پلیس مخالف شادی مردم نیست اما متاسفانه برخی ها با توسل به روش های غلط از وضعیت روزهای پایانی سال سوءاستفاده کرده و خوشحالی مردم را به حوادث تلخ تبدیل می‌کنند و آرامش را از مردم و خانواده می […]

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ سردار حسین عبدی  فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی در نشست خبری افزود: پلیس مخالف شادی مردم نیست اما متاسفانه برخی ها با توسل به روش های غلط از وضعیت روزهای پایانی سال سوءاستفاده کرده و خوشحالی مردم را به حوادث تلخ تبدیل می‌کنند و آرامش را از مردم و خانواده می ربایند که این فرایند به هیچ وجه قابل تحمل نیست .

وی خاطر نشان شد؛ مردم ما حقیقتاً انسان های شریفی هستند اما در این میان  افرادی هم پیدا می شود که به هشدار های پلیس و اطلاعیه ها بی توجهی می کنند و از روی ناآگاهی سرنوشت تلخی را برای خود و خانوادها رقم می زنند .
فرمانده پلیس آذربایجانشرقی با اظهار تاسف از اتفاقات تلخ در آستانه چهارشنبه سوری تاکید کرد : متاسفانه هنوز چند روز مانده به چهارشنبه سوری چندین خانواده داغدار و متحمل خسارتهای جبران ناپذیری شدند به طوری که ۶ نفرجان خود را از دست داده و چندین باب منازل مسکونی نیز تخریب گردیده است .

سردار عبدی در ادادمه اشاره ای هم به ماموریت های پلیس در ایام تعطیلات کرد و خاطر نشان شد ؛ این ماموریت ها با  شعار «پلیس هوشمند، قانونمداری و نشاط بهاری» تعریف شده و مراکز شماره گذاری خودروها نیز در این اثنا با افزایش ساعات کاری سعی در حل گره مردم دارد .
این مقام عالی در پلیس آذربایجانشرقی تصریح کرد: برای رفع معظلات اجتماعی پلیس به تنهایی نمی تواند همه مسائل را مهار کند و نیاز مند مشارکت همه جانبه مردم و فرهنگ سازی است .

فرمانده انتظامی آذربایجانشرقی با بیان اینکه جلوگیری از حوادث تلخ چهارشنبه‌سوری بیش از هر چیز نیازمند فرهنگ‌سازی گسترده در جامعه است، اظهار کرد: والدین از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش‌بازی دستی توسط فرزندان جلوگیری کنند.

وی افزود: شهروندان در صورت هر گونه نیاز به کمک پلیس یا معرفی افراد مزاحم و هنجارشکن، موضوع را از طریق سامانه ۱۱۰ به مرکز فوریت‌های پلیسی اطلاع دهند.

سردار عبدی در ادامه اشاره ای هم به تصادفات جاده ای  کرد وگفت: متاسفانه در این حوزه استان ما پیشرو بوده و نسبت  میانگین ما، از میانگین کشوری در تخلفات رانندگی ارقام  بالایی را نشان می دهد .

وی یاد آور شد :اگر چه ۷۰ درصد عامل تصادفات رانندگی ناشی از خطا های انسانی است اما ایمن نبودن خودروها و عدم استاندارد بودن جاده ها  و سایر موارد نیز در این اتفاقات دخیل هستند به طوری که تا یک سال قبل  جاده اهر- تبریز قتلگاه شناخته می شد و بیشتر تصادفات در آن محور و همچنین شبستر -تسوج و هشترود-مراغه رخ می داد .

فرمانده انتظامی آذربایجانشرقی  با تاکید براینکه عامل اصلی تصادفات رانندگی، سرعت بالا است گفت: بر اساس تحقیقات بعمل آمده سرعت رانندگی در آذربایجان‌شرقی از میانگین کشوری  ۳/۵کیلومتر بر ساعت بیشتر است و بر این اساس از ابتدای سال‌جاری تا به امروز ۸۲۳ نفر در استان بر اثر تصادفات درون شهری و برون شهری جان خود را از دست داده اند.

وی همچنین در خصوص کشف مواد مخدر هم در استان گفت از اوایل سال تا الان بیش از ۷۵۵۹ کیلو کشف و ضبط گردیده و ۵۷۴۰ دستگیر و ۲۱ باند نیز متلاشی شده است .

فرمانده ارشد پلیس آذربایجانشرقی تصریح کرد: همچنین شهروندان در طی این مدت ۱/۹۱۷۸ میلیون فقره با فوریت های ۱۱۰ تماس داشته اند .

سردار عبدی اشاره ای هم به رعایت قانونی از سوی شهروندان فهیم استان کرد و خاطر نشان شد؛ خوشبختانه ۹۹ درصد مردم ما پایبند به مقررات و قانون هستند و به جز حوزه رانندگی در سایر حوزه ها میانگین استان از کشوری به مراتب پایین است .

فرمانده انتظامی آذربایجانشرقی در پایان از شهروندان خواست برای حفاظت از اموال و خودروهای خود تمام مسائل ایمنی و راهکارهای کارشناسی را مبنا قرار داده داده و با سهل انگاری زمینه را برای سارقین مهیا نکنند .

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵