هفت هزار و ۵۰۰ هکتار از بافت تبریز مشمول طرح بازآفرینی است
هفت هزار و ۵۰۰ هکتار از بافت تبریز مشمول طرح بازآفرینی است

مهرتبریز-معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: نگاه به شهرداری‌ها از سوی مقامات ملی و محلی نگرشی واحد بوده و تفاوتی بین کلانشهرها و شهرهای کوچک وجود ندارد. به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ محمد عزتی پیش‌از ظهر امروز در نشست تخصصی آسیب‌شناسی توسعه شهری تبریز اظهار کرد: ۴۵ درصد از جمعیت ایران در ۱۸ […]

مهرتبریز-معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: نگاه به شهرداری‌ها از سوی مقامات ملی و محلی نگرشی واحد بوده و تفاوتی بین کلانشهرها و شهرهای کوچک وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ محمد عزتی پیش‌از ظهر امروز در نشست تخصصی آسیب‌شناسی توسعه شهری تبریز اظهار کرد: ۴۵ درصد از جمعیت ایران در ۱۸ کلانشهر کشور زندگی می‌کنند که روش مدیریت در این شهرها در حد شهرهای ۱۰ هزار نفری است.

وی با اشاره به طرح‌های توسعه شهری ایران در سال‌های گذشته خاطرنشان کرد: طرح‌های توسعه شهری در ایران به سه دوره قاجار، تجددطلبی و دوره شتابان تقسیم می‌شود و از زمان قاجار تا به امروز اجرایی شده است.

عزتی اضافه کرد: ۲۴ هزار هکتار محدوده شهر تبریز است که تنها ۱۴ هزار هکتار آن محدوده شهری است و مابقی فرودگاه و ترمینال و ورزشگاه یادگار امام (ره) و کاربری های مشابه را شامل می‌شود.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز با اشاره به کمبود کاربری‌های عمومی در ۶۳ هکتار از بافت ناکارآمد تبریز تصریح کرد: سه هزار و ۲۰۰ خانوار در منطقه‌ای از شمال تبریز زندگی می‌کنند که باید جابجا شوند و هیچ روش بازآفرینی در این خصوص ارائه نشده است.