هفدهمین نمایشگاه بین المللی تخصصی طلا، جواهر، نقره، گوهر سنگ ها و ماشین آلات مربوطه در تبریز برگزار می‌شود
هفدهمین نمایشگاه بین المللی تخصصی طلا، جواهر، نقره، گوهر سنگ ها و ماشین آلات مربوطه در تبریز برگزار می‌شود
مهر تبریز: رییس اتحادیه طلاو جواهرات تبریز از برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی طلا، جواهر، نقره، گوهر سنگ ها و ماشین آلات مربوطه از ۲۵ تا۲۹ آبان ماه در محل نمایشگاه‌ بین‌المللی تبریز خبر داد.

به گزارش مهر تبریز، مدیرعامل نمایشگاه بین المللی تبریز با اشاره به آمادگی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برای میزبانی از فعالان عرصه طلا و جواهر خاطرنشان کرد: نمایشگاه طلا و جواهر یکی از سخت ترین نوع نمایشگاه ها است و با تلاش های بسیار توانستیم که امسال هفدهمین نمایشگاه طلا و جواهر را برگزار کنیم.

حبیب ماهوتی  به موضوع تامین امنیت این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: با توجه به نمایش اقلام گرانبها در نمایشگاه طلا، جواهر ، نقره ، گوهرسنگ و صنایع وابسته تبریز؛ موضوع تامین امنیت این سالن بسیار حائز اهمیت است که در این خصوص نیز همکاری بسیاری ارزنده ای با نیروی انتظامی و همچنین حراست نمایشگاه داریم.

وی با اشاره به ظرفیت فوق العاده بازار طلای تبریز گفت: برگزاری نمایشگاه تخصصی طلا و جواهر صرفا عرضه این اقلام نیست بلکه نمایش جدید ترین تکنولوژی های روز جهان در حوزه طلا و جواهر همچنین حضور صنعتگران این حرفه در این نمایشگاه از اهداف آن است.

وی از حضور فعالان عرصه طلا و جواهر کشورهای همسایه در این نمایشگاه خبر داد و گفت: تلاش خواهیم کرد با حضور مهمانان عزیزمان از کشور های همسایه بتوانیم راه جدیدی را در مسیر نمایشگاه های طلا و جواهراتمان ایجاد کنیم .

رییس اتحادیه طلاو جواهرات تبریز نیز در این نشست خبری با اشاره به جایگاه ویژه شهر تبریز در امر طلا و جواهر گفت: با توجه به پیشینه ای که این صنعت در استان ما دارد و از آنجایی گه خواستگاه این هنر از استان ما است، مسئولیت ما بیش از سایر استان ها است.

میر محمدپور اقدم شربیانی خاطرنشان کرد: این اولین نمایشگاهی است که به همت اتحادیه برگزار می شود و تمام همکاران ما میزبان این مراسم محسوب می شوند.

وی با اشاره به جایگاه بین المللی این نمایشگاه گفت: نمایشگاه بصورت بین المللی بوده  و با توجه به مذاکرات قبلی با کشور ترکیه، آذربایجان، عمان، عراق و سایر کشور های همسایه در حوزه ماشین آلات میزبان این عزیزانمان خواهیم بود و امیدواریم که این رویداد  مسیری برای حضور کشور های همسایه در حوزه مصنوعات نیز باشد و از حضور تولیدکنندگان طلا و جواهرات سایر کشور ها نیز بتوانیم بهره ببریم.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه اکثر شرکت کنندگان تولیدکننده هستند که حدود 80 غرفه خواهیم داشت و امنیت این نمایشگاه که یکی از مهم ترین موضوعات این نمایشگاه است که توسط نیروی محترم انتظامی و حراست 24 ساعته خود نمایشگاه و همچنین با وجود دوربین های امنیتی جدید تامین می شود و  امیدواریم که همچون سی سال گذشته هیچ مشکلی نداشته باشیم.

شرفیانی از برگزاری نخستین همایش ملی طلا و جواهر بیست و ششم آبان ماه در دانشگاه تبریز خبر داد و گفت: این همایش با عنوان توسعه صادرات طلا، جواهر، گوهر سنگ ها و صنایع وابسته با محوریت ارتباط بین صنعت و دانشگاه برگزار می شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهرات تبریز در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر ضرورت بازرسی و کنترل بازار در خصوص طلا خاطرنشان کرد: یکی از وظایف اصلی اتحادیه بازرسی و کنترل است که در این زمینه اتحادیه شیوه نامه ای تدوین کرده است ولی امروز با وجود ورود طلاهای کهنه به بازار از طریق فروش خارج از صنف که ما از اتحادیه به این عزیزان دسترسی نداریم با مشکل مواجه شده ایم  و بایستی راهکاری برای این موضوع اندیشیده شود .

شرییانی ادامه داد: موضوع دیگر پلمپ سکه است که با تلاش دوستانمان در اتحادیه با معرفی پلمپ جدید در محل نمایشگاه امنیت پلمپ سکه های ضرب شده را بیشتر تامین کنیم که مصرف کنندگان عزیز بتوانند با خیال راحت و امن خرید کنند که توصیه اصلی ما خرید از محل های دارای پروانه کسب است.

رییس اتحادیه طلا و جواهرات زنجان ، نیز در این نشست گفت: ما خوشحالیم که تبریز به عنوان پایگاه اصلی، هم نمایشگاه برگزار می کند و هم موجب تجمیع و همفکری فعالان این صنعت می شود .

مجید غضنفریون گفت: برخی عملکردها و سیاستگذاری های اشتباه در این حوزه باعث شده است که امروز میبینیم بهترین صنعتگران و مخراج کار های ما بیکار شده و در سایر شغل ها مشغول هستند که این یک ضعف اساسی برای این صنعت محسوب می شود .

وی گفت: از استان زنجان 4 غرفه در این نمایشگاه خواهیم داشت که در حوزه صنعت ملیله خواهند بود تا بتوانیم این هنر را نیز برای عزیزانمان معرفی کرده باشیم.

حسین داننده، رییس اتحادیه طلا و جواهرات ارومیه نیز گفت: مدتی بود که در تلاش بودیم که بتوانیم در شهر ارومیه نیز نمایشگاهی برگزار کنیم و با توجه به اینکه این نمایشگاه پشتیبانی تولید میخواهد که متاسفانه در صنعت تولید طلا عملکرد ضعیفی داشته ایم  بر آن شدیم که با حضور در این نمایشگاه استارت اولیه را زده باشیم و در این موضوع با حضور 12 نفر از صنعتگران طلا و جواهرات و ماشین آلات حاضر  خواهیم بود.

گفتنی است؛ هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی طلا، جواهر ، نقره ، گوهرسنگ و صنایع وابسته 25 لغایت 28 آبان ماه امسال در سالن امیر کبیر نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود، همچنین اولین همایش ملی توسعه صادرات مصنوعات طلا، جواهر ، نقره ، گوهرسنگ و صنایع وابسته۲۶ آبان ماه در تالار وحدت تبریز ترتیب می یابد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵