همه افراد فاقد شرایط می توانند مسکن مهر خریداری نمایند
همه افراد فاقد شرایط می توانند مسکن مهر خریداری نمایند

مهر تبریز:مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی مسکن مهر را سرمایه ملی برشمرد و گفت: طبق مصوبه اخیر هیات وزیران در مساکن مهر بدون متقاضی شرایط ثبت نام مسکن مهر برداشته شده و افراد فاقد شرایط مسکن مهر ، می توانند با قیمت تمام شده اقدام به خرید مساکن مذکور نمایند.

 

به گزارش مهر تبریز، حافظ باباپور  در گفتگو با خبرنگاران با اشاره با اشاره به وجود یک هزار و ۹۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار خاطر نشان ساخت : طبق قانون برنامه پنجم توسعه بایستی تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار طی سند توسعه ترسیمی ۱۰ ساله از نعمت طرح هادی برخوردار شوند تا علاوه بر مشخص شدن کاربری های مورد نیاز روستاها ، اشل کوچکی از طرح های جامع و تفصیلی شهرها در طرح هادی روستایی برای آنان تعریف گردد.

باباپور از وجود ۲۸۳ هزار و ۶۵۲ واحد مسکونی روستایی در استان خبر داد و افزود: تاکنون در ۶۹۸ روستا طرح هادی شامل بهسازی معابر اصلی روستاها اجرا شده و استفاده از مصالح بومی همچون سنگفرش جهت زیبایی چهره روستاها از جمله رویکردهای اصلی بنیاد مسکن در این زمینه می باشد.

وی با بیان اینکه از مجموع ۲۱۲هزار سند صادر شده ۱۹۴ هزار سند روستایی و ۱۷ هزار سند برای واحد های شهری صادر شده است تصریح کرد: صدور سند برای واحدهای روستایی و شهری موجب تثبیت مالکیت اماکن شهری و روستایی و همچنین بکارگیری آن اسناد در تضامین بانکی و یا دادگستری می گردد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به شروع طرح بهسازی ویژه مسکن روستایی از سال گذشته همزمان با سراسر کشور در استان یادآور شد: در این طرح که تسهیلات سهل الوصول با بهره کمتر از ۴ درصد بانکی اعطا می گردد سهمیه استان ۱۲۲ هزار واحد بود که تاکنون ۹۸ هزار واحد موفق به اخذ پایان کار شده اند.

وی در خصوص اهم اقدامات صورت گرفته توسط بنیاد مسکن استان در مناطق زلزله زده ارسباران اضافه کرد: با همکاری ستادهای معین استان های دیگر بنیاد مسکن استان توانست حدود ۲۰ هزار واحد در روستاها و ۴۵۰۰ واحد در شهرها بازسازی نموده و ۱۲ هزار واحد جهت اسکان موقت و ۱۲ هزار واحد دائمی احداث نماید.

باباپور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت انجمن خیرین مسکن ساز استان همزمان با سراسر کشور تاکید کرد: تاکنون این انجمن توانسته است بالغ بر یک هزار واحد تحت نظر بنیاد مسکن احداث نماید.

وی همچنین با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۴۳ هزار واحد شهری در قالب تامین مسکن برای اقشار کم درآمد احداث شده است افزود: از این تعداد ۱۷ هزار و ۷۵۱ واحد در قالب مسکن مهر ،۱۴ هزار و ۳۳۱ واحد در قالب مناسب سازی و بهسازی مسکن و ۱۱ هزار واحد مسکن در قالب تامین مسکن اقشار کم درآمد احداث شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در بخش دیگری از این گفتگو اجرای طرح هادی در ۲۲ روستا با اعتبار ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی،افتتاح ۴۸ واحد مسکن مهر با اعتبار ۳/۶ میلیارد تومانی و بهره برداری از ۹۸۰۰ واحد مسکونی روستایی را از جمله اقدامات سالجاری عنوان کرد و گفت:از مجموع ۷ هزار فقره سند ۴۵۰۰ سند روستایی و ۲۵۰۰ سند برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر صادر شده است.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵