همه دستگاه‌ها موظف به رعایت مقررات پدافند غیرعامل در پروژه‌ها هستند

به گزارش مهر تبریز، محمدصادق پورمهدی در دیدار معاون استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: همه دستگاه‌ها در هر پروژه‌ای که می‌خواهند مطالعه و طراحی کنند حتما باید مبحث ۲۱ مقررات ملی را رعایت کنند.

وی با ابراز رضایت از عملکرد اداره کل پدافند غیرعامل استانداری گفت: خوشبختانه با تحولی که سردار جهانسری در این مجموعه به وجود آورده‌اند خیال ما از نهادینه و اجرایی کردن مباحث پدافند غیرعامل در استان راحت است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بحث شرکت‌های عمرانی دارای گرید پدافند غیرعامل افزود: خوشبختانه زیرساخت‌های لازم در این مورد ایجاد شده و در آینده ای نزدیک شاهد برگزاری دوره‌های آموزشی برای این شرکت‌ها خواهیم بود.

وی افزود: بنده هر جا احساس کنم که می‌توانم کمکی بکنم و هر وقت مشکلی در جایی بوجود آید ورود می کنم که این دخالت در موضوع نیست بلکه کمک به پیشبرد امور است و ما به صورت یک خانواده هستیم.

پورمهدی ضمن تشکر از حضور معاون سازمان پدافند غیرعامل و هیات همراه در تبریز گفت: از مسؤولان امر در وزارت کشور و سازمان پدافند غیرعامل درخواست داریم در برنامه ششم جایگاه قانونی این سازمان مستحکم‌تر شود و با صراحت کامل راه برای اجرایی و عملیاتی کردن مباحث پدافند غیرعامل در کشور باز باشد.

وی افزود: پدافند غیرعامل دستگاه اجرایی نیست بیشتر کار نظارت دستگاه ها را بر عهده دارد ولی برای بحث‌های آموزش نیازمند اعتبارات کافی از سوی سازمان‌های مربوطه است چراکه این استان وسیع دارای ۲۱ شهرستان، ۶۲ شهر و ۲۷۰۰ روستا می‌باشد و از لحاظ موقعیت جغرافیایی با سه کشور همسایه است‎ همچنین به دلیل انجام پروژه های مرزی دارای اولویت و اهمیت زیادی است به همین خاطر خواستار کمک بیشتر از طرف سازمان های مربوطه به این استان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه خبری تحلیلی مهر تبریز We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها