هنرمندان جشنوارهٔ موسیقی موغام به چهره‌ای جهانی تبدیل خواهند شد
هنرمندان جشنوارهٔ موسیقی موغام به چهره‌ای جهانی تبدیل خواهند شد
مهر تبریز: مدرس موسیقی آذربایجانی گفت: باتوجه به رشد روزافزون و تربیت هنرمندان شاخص، هنرمندان جشنوارهٔ موسیقی موغام به چهره‌ای جهانی تبدیل خواهند شد.

به گزارش مهر تبریز، استاد داود اجلالی رویدادآفرینی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز را اتفاقی کم‌نظیر دانست و افزود: جشنوارهٔ موسیقی موغام، رویداد فرهنگی بزرگی است که در تبریز به‌عنوان خاستگاه فرهنگ و مدنیت آغاز شده است.
داور چهارمین جشنوارهٔ سراسری موسیقی موغام به ظرفیت بین‌المللی شدن این جشنواره اشاره کرد و گفت: باتوجه به رشد روزافزون و تربیت هنرمندان شاخص، هنرمندان جشنوارهٔ موسیقی موغام به چهره‌ای جهانی تبدیل خواهند شد.
وی چهارمین جشنوارهٔ سراسری موسیقی موغام را یکی از رویدادهای شاخص فرهنگی کشور دانست و اذعان کرد: پاسداشت فرهنگ ایرانی و آذربایجان شرقی، در سایهٔ توجه و حمایت از موسیقی موغام به‌عنوان میراث فرهنگی رقم خواهد خورد.
اجلالی با اشاره به این‌که موسیقی موغام به‌عنوان یکی از شاخص‌های اصلی فرهنگ و هنر فولکلور، در همهٔ عرصه‌های فرهنگ حضور دارد گفت: موغام در مقام یک هنر الهی است که باحضور در سنت‌ها و نزد عارفان نشان‌گر هویت افراد جامعه است.
داور چهارمین جشنواره سراسری موسیقی موغام درخصوص نقش و تأثیر تربیتی نهفته در مضامین موسیقی موغام گفت: تاریخ‌، فرهنگ، مدنیت، هویت، آموزه‌های اخلاقی و تربیتی، اصول انسانی و راه‌ورسم زندگانی از مصادیق مضامین و معارف اخلاقی و معنوی فرهنگ و موسیقی منطقه است.
مدرس موسیقی موغام ضمن قدردانی از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز گفت: استقبال هنرمندان از این جشنواره، مایهٔ دلگرمی برگزارکنندگان و هنرمندان حاضر در این رویداد است و امیدواریم حمایت‌های آموزشگاه‌های موسیقی، هنرمندان و استادان موسیقی موغام بیش از پیش باشد.
وی با تأکید بر ضرورت ارتباط بین نسلی هنرمندان موسیقی موغام گفت: موسیقی موغام با ایجاد ارتباط و علقهٔ استاد – شاگردی، حلقهٔ ارتباط بین نسلی بین هنرمندان جوان و پیشکسوتان این عرصه ایجاد کرد و فرصت درس‌آموزی هنرمندان کودک، نوجوان و جوان از محضر بزرگان موسیقی موغام در این رویداد، اتفاقی تکرارنشدنی است.
اجلالی ایجاد دبیرخانهٔ دائمی موسیقی موغام در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز را خواستهٔ اصلی و مشترک هیأت داوران چهارمین جشنواره سراسری موسیقی موغام دانست و افزود: حمایت دائمی از چنین رویدادهایی در برابر تهاجم فرهنگ‌های بیگانه، اتفاقی ضروری و پراهمیت است.
گفتنی است چهارمین جشنوارهٔ سراسری موسیقی موغام، به‌همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، از یکم تا چهارم اسفندماه در فرهنگ‌سرای الغدیر در حال برگزاری است و روز پنجم اسفندماه در محل همایش‌های بین‌المللی خاوران تبریز شاهد برگزاری آیین اختتامیه خواهد بود.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵