هنرمندان وظیفه دارند با هنر خود از مظلومان دفاع کنند
هنرمندان وظیفه دارند با هنر خود از مظلومان دفاع کنند
مهرتبریز-مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه هشترود: هنر هنرمندان با بصیرت ، راه رسيدن به خداوند است و این موضوع ، هنرمندان مومن و مخلص و خدایی را به نقطه تعالی و به اوج قله های رفیع موفقیت می رساند .

 

مهرتبریز-مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه هشترود: هنر هنرمندان با بصیرت ، راه رسیدن به خداوند است و این موضوع ، هنرمندان مومن و مخلص و خدایی را به نقطه تعالی و به اوج قله های رفیع موفقیت می رساند .

به گزارش خبرنگار ما از هشترود؛ حجت الاسلام امیر نژاد که در نشست روشنگری با اصحاب فرهنگ و هنر که به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان هشترود برگزار شده بود صحبت می کرد ادامه داد: هنر هنرمند واقعی وبابصیرت این است که با خلق یک اثر هنری به خداوند نزدیک شود و کار او معنی معنوی پیدا نماید و هر زمان که لازم باشد با آثار خلق هنری از مظلومان و مستضعفان دفاع کند .
امیرنژاد تصریح کرد: برای یک هنرمند مومن و ولایت مدار فرقی نمی کند که یک فرد در هر کجای دنیا مورد ظلم و ستم قرار می گیرد چه در هرزگوو ین باشد و یا غزه و یا فلسطین عراق و سوریه و لبنان یمن و …. مهم دفاع از مظلوم است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه هشترود بیان داشت : ما مسلمان هستیم ووظیفه ما دفاع از مظلوم است وبر هر مسلمانی واجب است که از مظلوم دفاع کند و بر علیه هر دشمن متجاوزی که اقدام به ظلم وستم می کند اعلام انزجار کرده و نفرت خود را به هر نوعی نشان دهد.

وی اظهار نمود : هنرمندان در نشان دادن مظلومیت هر ظلم دیده ای می توانند نقش خود را به نحو احسن انجام دهند به عنوان مثال یک هنرمند نقاش می تواند با خلق اثری از ظلم و ستمی که رژیم کودک کش اسرائیل در غزه انجام می دهدبا نقاشی کردن آن یا یک عکاس می تواند با ثبت یک عکس از جنایات رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل تاثیرات فراوانی در جامعه ایجاد نماید و تاثیری که یک آثار هنری می تواند در جامعه داشته باشد به مراتب بیشتر است.

 

وی در ادامه به تبیین رسالت سنگین اصحاب رسانه پرداخت و گفت: اصحاب رسانه نقش مهمی در امر آگاهی و بصیرت‌افزایی جامعه دارند که در واقع می‌توان گفت که اصحاب رسانه در این عرصه جهاد می‌کنند.

 

امیرنژاد متذکر شد : روشنگری و بصیرت افزایی وظیفه همه هنرمندان است، اگر در این مسأله آگاهانه حرکت صورت نگیرد ممکن است دشمن با نفوذ خود منابع ملی- اقتصادی و سیاسی و فرهنگی کشور را با خطر مواجه سازند که برهمه افراد جامعه بخصوص هنرمندان لازم است ضمن هوشیاری و بصیرت زمینه نفوذ دشمن را باید از بین ببرند.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه هشترود در ادامه به فرارسیدن چهارمین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی نیز پرداخت و گفت : خداوند می‌فرماید؛ کسانی که اهل جهاد و جهادشان برای خدا باشد عاقبت به خیر می شوند، بنابراین شهید سلیمانی به همراه همرزمانش در پیشگاه خداوند جایگاه ویژه‌ای دارند.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی سربازی نمونه برای اسلام و ولایت بود، تصریح کرد: باعث افتخار است که در زمان چنین انسانی زندگی کردیم که هر قدمش و اقدامش برای حفظ ارزش های اسلام و رضایت خداوند بود.

اسماعیل رحیمی / هشترود

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵