هنر از ملزوات عصر حاضر است
هنر از ملزوات عصر حاضر است

مهر تبریز:محمد رضا داوری با بیان اینکه اگر جامعه ای مجهز به هنر نباشد، این جامعه رو به نابودی است،گفت: هنر جزو ملزوات عصر حاضر است و متاسفانه در برخی جوامع هنر از دید مردم مغفول مانده است. المیرا جلیلی: به گزارش مهر تبریز، این استاد نقاشی در خصوص حراجی های تابلو نقاشی که در […]

مهر تبریز:محمد رضا داوری با بیان اینکه اگر جامعه ای مجهز به هنر نباشد، این جامعه رو به نابودی است،گفت: هنر جزو ملزوات عصر حاضر است و متاسفانه در برخی جوامع هنر از دید مردم مغفول مانده است.

المیرا جلیلی: به گزارش مهر تبریز، این استاد نقاشی در خصوص حراجی های تابلو نقاشی که در تهران برگزار می شود، اظهار کرد: حراجی ها تابلو در تهران که اتفاق می افتد، از اهمیت بالایی برخوردار است و چنین برنامه ای را می خواهیم در تبریز نیز اجرایی کنیم، چرا که تبریز از پتانسیل بالایی در این زمینه برخوردار است و باید بستر مناسبی برای این امر فراهم شود.

وی افزود: در حراجی تابلوهای هنری تهران، از لحاظ کارشناسی اگر بخواهیم بررسی کنیم، برخی از اثرهایی که به قیمت گزاف به فروش می رسند، از لحاظ ارزش هنری، فاقد ارزش هستند، با این حال به دلیل حاکم بودن مافیا در این حراجی ها، برخی از این تابلوها با قیمت های نجومی فروخته می شود.
این استاد نقاشی تاکید کرد: زمانی این حراجی ها بهتر خواهند بود که بستر مناسب ایجاد شود، ارزش گذاری ها به نحو احسن اجرایی شود، بسیاری از هنرمندان علیرغم اینکه تلاش زیادی می کنند و اثرهای هنری ارزشندی تولید می کنند، به دلیل ارزش گذاری غلط، سرخورده می شوند.
وی گفت: این حراجی ها، هنر را رو به نابودی می برد، به عنوان یک گالری دار و نقاش می توانم بگویم که بهتر است که جهت دهی این برنامه ها به گونه ای باشد که هنر ارزش واقعی خود را پیدا کند نه اینکه حالت کاذب و پوشالی به هنر بدهد.
وی خاطرنشان کرد: هنرمندانی با استعدادی هستند که به دلیل کمبود امکانات از قبیل بودجه لازم برای ثبت نام در این حراجی ها، از ارائه اثرهای هنری در این حراجی ها جا می مانند، با این حال افرادی است که با اینکه استعداد چندانی در هنر ندارند، به دلیل توان مالی بالا، از این حراجی ها سود کلانی به جیب می زنند و در جامعه به عنوان هنرمند حرفه ای مطرح می شوند.

این استاد نقاشی در خصوص جایگاه هنرمندان با بیان اینکه از هنرمند حمایت نمی شود بلکه استقبال می شود، تاکید کرد: هنرمندان از جایگاه بالایی برخورداند با این حال جایگاه هنرمندان در جامعه ما ملموس نشده است، هنرمندان جامعه را از لحاظ فرهنگ، نگرش و دانش ترقی می دهند و بسیاری از معضلات جامعه به دست هنرمندان رفع می شود.در جوامع هنری، بسیاری از آسیب و مشکلات اجتماعی از طریق هنر از بین می رود در حالی که در جامعه ما، جایگاه هنرمند تثبیت نشده است.
وی ابراز امیدواری می کند: به مرور زمان، نیاز به هنر در بین مردم احساس می شود، درک هنر در جامعه بسیار وسیع می شود.اگر مشکل اقتصادی هم حل شود، جایگاه هنر در جامعه هم تثبیت می شود.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵