هنر بهترین ابزار هنرمندان برای ادای دین به شهدا است
هنر بهترین ابزار هنرمندان برای ادای دین به شهدا است
مهر تبریز: هنرمند مراغه ای، هنر را بهترین ابزار هنرمندان برای ادای دین به ساحت قدسی شهدای گلگون کفن عنوان کرد.

به گزارش مهر تبریز، اعظم محرابی در جریان برگزاری کارگاه نقاشی رسم شاهدان شیدایی با اشاره به موضوع نقاشی خود گفت: در این کارگاه، سعی در به تصویر کشیدن موضوعات پیرامون زندگی شهید حسن جنگجو با استفاده از تکنیک رنگ روغن داشته ام.

وی با اشاره به ارزش هنر و فرهنگ گفت: هنرمندان با ابزار هنر می توانند دین خود را به شهدا ادا کنند و دیده شدن این نگاه در قالب‌های مختلف در سطح شهر به تسری نگاه مردمی به شهدا یاری می رساند.

محرابی با تاکید بر لزوم نمایش آثار تولید شده در این کارگاه در انظار عمومی و فضاسازی شهر گفت: می توان از نهادهای خاص و خانواده شهدا برای بازدید از آثار دعوت کرده و یا آثار را در محلی به نمایش گذاشت که در معرض دید عموم مردم قرار گیرند و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز به عنوان متولی این امر، زمینه لازم برای نمایش آثار را بر عهده دارد که امری خطیر است.

گفتنی است کارگاه نقاشي «رسم شاهدان شيدايي» همزمان با برگزاري كنگره ۱۰ هزار شهيد استان با حضور نقاشان برجسته ملي و استان در روايت تصوير مقاومت و حماسه شهداي آذربايجان از پنجشنبه و جمعه، نهم و دهم آذرماه از ساعت ۱۰ صبح تا اذان مغرب و عشا در صحن مسجد تاريخي كبود تبريز به همت سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي شهرداري تبريز، شهرداری منطقه یک تبریز، شورای اسلامی شهر تبریز، بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن هنر های تجسمی برگزار می شود.