هوای سرد و برفی در انتظار آذربایجان شرقی 
هوای سرد و برفی در انتظار آذربایجان شرقی 
مهر تبریز: رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از جوی سرد و برفی در انتظار استان خبر داد.

مهر تبریز، محمد امیدفر در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای استان، گفت:. فعالیت سامانه بارشی از اوایل روز شنبه در استان آغاز شده و تا بعدازظهر نسبتا فعال خواهد بود و تا فردا نی به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به سردی هوا، اغلب بارش‌ها در استان به صورت برف بوده و در برخی مناطق گرمسیر مثل مراغه نیز به صورت باران خواهد بود.

وی با بیان این‌که قدرت این سامانه چندان بالا نیست، ادامه داد: هفته سردی را پیش رو داریم و سامانه فعال دیگری نیز از سه شنبه، اواسط هفته جاری تا اواخر هفته وارد استان می‌شود و اگر تغییری در آن رخ ندهد، سامانه نسبتا فعال و قوی خواهد بود.

امیدفر در خصوص وضعیت بارش‌ها در هفته گذشته، گفت: دو روز شاهد بارش سنگین برف بودیم که روز سه شنبه، مرند با ۳۲.۴ میلیمتر و روز چهارشنبه، شرق تبریز با ۱۵ میلیمتر بیشترین مقدار بارش را داشتند.

وی در خصوص وضعیت دمایی استان نیز افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته، تیکمه داش با منفی ۱۰ درجه سردترین و کلیبر با مثبت ۱۱ درجه گرمترین شهرهای استان بودند.

وی گفت: دمای هوای شهر تبریز نیز طی ۲۴ ساعت گذشته، حداکثر مثبت سه و حداقل منفی یک درجه بوده و دمای قعلی شهر نسبت به روز قبل افزایش سه درجه‌ای را نشان می‌دهد.

نویسنده: فائزه قره پور

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵