هیچ نگرانی در حوزه پدافند غیرعامل نداریم/ تعلل در این حوزه قابل قبول نیست
هیچ نگرانی در حوزه پدافند غیرعامل نداریم/ تعلل در این حوزه قابل قبول نیست

مهرتبریز: استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری رزمایش‌های مختلف در حوزه پدافند غیرعامل، گفت: با آمادگی‌های ایجادشده، هیچ‌گونه نگرانی در ارتباط با پدافند غیرعامل نداریم.

به گزارش مهرتبریز،دکتر اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان، گفت: برگزاری رزمایش‌های پدافند غیرعامل، دلیلی بر وقوع جنگ نیست، بلکه برای افزایش هرچه بیشتر توان دفاعی کشور در برابر تهدیدات احتمالی و پیامی به دشمنان است که ایران اسلامی آماده مقابله با هر نوع تجاوز است.

وی تأکید کرد: تهدید همیشه در کمین ملت‌هاست و آن ملتی پیروز است که مقدمات لازم را آماده کرده باشد تا در صورت عملی شدن تهدیدات، بلافاصله با آن مقابله کند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه براساس تأکید رهبری، پدافند غیرعامل یک اصل همیشگی برای کشور است، افزود: باید آموزش‌های لازم در این زمینه به اقشار مختلف مردم افزایش یابد تا در صورت وقوع هرگونه حادثه‌ای، توان لازم برای محافظت از جان و مال مردم وجود داشته باشد.

جبارزاده با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در ۳۸ سال گذشته جزو اهداف درجه یک گروه‌های تروریستی بوده است، گفت: اگر در اوایل انقلاب، ترور فیزیکی توسط منافقین انجام می‌شد امروز شکل ترور می‌تواند به‌صورت حمله‌های بیولوژیکی و هسته‌ای باشد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ تعللی در مقابله با تهدیدات قابل قبول نیست، هر تهدیدی که در استان شناسایی می‌شود باید بلافاصله نحوه مقابله و دفاع از آن در استان عملیاتی شود و نبود منابع و اعتبارات، بهانه‌ای برای کوتاهی در این زمینه نیست.

جبارزاده با اشاره به آمادگی استان برای برگزاری یک رزمایش زیستی، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید آمادگی لازم را داشته باشند و این رزمایش به محض فراهم شدن مقدمات لازم برگزار می‌شود.

وی خطاب به تمامی مدیران استان دستور داد که هرگونه تهدید مربوط به حوزه خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن خنثی کنند و مدیران بخش خصوصی نیز پیش‌بینی‌های لازم برای حفاظت و حراست از صنعت را اتخاذ کنند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین در پاسخ به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش در سوریه، گفت: خوشبختانه سپاهیان اسلام در کمترین زمان ممکن و با هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، انتقام شهدای حوادث تروریستی تهران را گرفتند و این عملیات موفق، درس عبرت برای تمام کسانی بود که در فکر تجاوز به خاک ایران اسلامی هستند.

در این نشست مسئولان کارگروه‌های مختلف شورای پدافند غیرعامل گزارشی از عملکرد خود را ارائه کردند.