واگذاری ۲۵ دستگاه پنل خورشیدی تولید برق به عشایر شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین
واگذاری ۲۵ دستگاه پنل خورشیدی تولید برق به عشایر شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین

مهرتبریز-به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تعداد ۱۵۶ دستگاه پنل خورشیدی تولید برق (فتوولتائیک) به عشایر استان آذربایجان‌شرقی واگذار می گردد. به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ در مراسمی که روز دوشنبه اول اسفند ماه در محل قشلاق عشایری گنانلو و پیرانلو در شهرستان خداآفرین با حضور دکتر اسکندری مدیرکل امور روستایی […]

مهرتبریز-به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تعداد ۱۵۶ دستگاه پنل خورشیدی تولید برق (فتوولتائیک) به عشایر استان آذربایجان‌شرقی واگذار می گردد.
به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ در مراسمی که روز دوشنبه اول اسفند ماه در محل قشلاق عشایری گنانلو و پیرانلو در شهرستان خداآفرین با حضور دکتر اسکندری مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی، مهندس فرج نیا مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی، دکتر سیدمحمدحسن آل هاشم مدیرکل امور عشایر استان، فرمانداران شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین و جمعی از عشایر منطقه و مسئولان استانی و محلی برگزار شد، تعداد ۲۵ دستگاه پنل خورشیدی به عشایر گنانلو و پیرانلو واگذار گردید.
در این مراسم، مهندس فرج نیا مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی طی سخنانی ضمن تبریک چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گزارشی از آخرین وضعیت توسعه ای برق استان و خدمات انجام یافته در سال‌های پس از انقلاب در حوزه برق به ویژه برق رسانی روستایی را ارائه داد.
وی با اشاره به عزم جدی این شرکت برای توسعه انرژی‌های پاک و جایگزینی آن با سوخت فسیلی، اظهار داشت: سامانه انرژی خورشیدی قابل حمل (پنل های تولید برق خورشیدی) توان تولید ۱۰۰ وات برق را داراست بگونه ای که پنج لامپ را همزمان روشن و ۴۸ ساعت نیز انرژی برق را در خود ذخیره می کند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی در ادامه، تصریح کرد که هم اکنون قیمت هرکدام از این پنل ها در بازار آزاد ۱۱ میلیون تومان است که جمعیت محترم عشایری فقط با پرداخت یک میلیون تومان، آن را دریافت و مورد بهره برداری قرار می دهند.
مهندس فرج نیا در پایان سخنان خود اظهار داشت که سال گذشته تعداد ۱۲۰ دستگاه فوتوولتائیک در میان خانوارهای عشایری توزیع شده و امسال نیز تعداد ۱۵۶ دستگاه تا پایان سال به عشایر شریف استان واگذار می گردد.
در این مراسم دکتر سیدمحمدحسن آل هاشم مدیرکل امور عشایری آذربایجان شرقی نیز ضمن قدردانی صمیمانه از تلاش شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی در برق رسانی از طریق سیستم های فتوولتاییک به آلاچیق های عشایری اظهار داشت: امروز بسیار خرسندیم که تعداد ۲۵ دستگاه بین عشایر شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین واگذار می شود.
وی این اقدام را موجب ارتقای امکانات رفاهی در زندگی عشایری در مناطق ییلاقات عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام یافته، طرح تجهیز خانوارهای عشایری استان به سامانه های مذکور” ادامه می‌یابد و تمامی هزینه‌های آن از سوی دولت تامین شده و تنها ۱۰ درصد قیمت تمام شده آن از متقاضیان دریافت می‌شود.
دکتر اسکندری مدیر کل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه دولت مردمی سیزدهم در محرومیت‌زدایی گام‌های جدی برداشته و در توسعه متوازن با رسیدگی به مناطق عشایری و روستایی، عدالت محوری را سرلوحه فعالیت خود قرار داده است که اقدام ادارات برق و امور عشایری در واگذاری سامانه های خورشیدی تولید برق، از جمله این اقدامات است.
شایان ذکر است در پایان این مراسم، با حضور مسئولان حاضر و فرمانداران شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین، کار واگذاری ۲۵ دستگاه پنل خورشیدی تولید برق به عشایر منطقه انجام پذیرفت.