وجود 58 معدن در شهرستان آذرشهر
وجود 58 معدن در شهرستان آذرشهر
مهرتبریز: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آذرشهر با اشاره به ظرفیت های بی نظیر شهرستان آذرشهر در حوزه معدن گفت: در شهرستان آذرشهر مواد معدنی متعددی وجود دارد ولی تراورتن آذرشهر به دلیل داشتن رنگ قرمز و لیمویی از تراورتن های کمیابی است که شهرت جهانی دارد.

به گزارش مهر تبریز،اکبر قربانی در گفتگو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر در آذربایجان شرقی تراورتن در رنگ‌های متنوعی از جمله قرمز، لیمویی، گردویی، سفید و کرم یافت می‌شود.

وی تاکید کرد: در بناهای تاریخی آذربایجان مانند ارک و مسجد کبود تبریز از سنگ‌های معادن آذرشهر استفاده شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آذرشهر با بیان این که تراورتن آذرشهر به دلیل داشتن رنگ های زیبا از تراورتن‌های کمیاب در دنیا است، گفت: این ماده معدنی از گذشته به بسیاری از کشورهای خارجی صادر شده و در عرصه جهانی طرفداران زیادی دارد.

قربانی افزود: در سنگ نمای ساختمان‌های مشهوری مانند اپرای ملی جنوای ایتالیا، موزه تاریخ برلین و هتل مشهور کاخ ژاپن و بسیاری از بناهای معروف دنیا از این سنگ ها استفاده شده است.

وی آذرشهر را یکی از شهرستان های مهم استان در بخش معدن دانست و گفت: در حال حاضر در شهرستان آذرشهر 58 معدن وجود دارد که 24 معدن فعال هستند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آذرشهر افزود: عمده مواد معدنی موجود در شهرستان آذرشهر انواع سنگ های تزئینی تراورتن، سنگ گرانیت، سنگ لاشه ساختمانی و سنگ آهک است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵