وزیر راه و شهرسازی قول حل مشکل عوارض آزاد راه تبریز – سهند را داده اند
وزیر راه و شهرسازی قول حل مشکل عوارض آزاد راه تبریز – سهند را داده اند

به گزارش مهرتبریز, حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در آیین کلنگ زنی ۱۴۰۰ واحد از پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید سهند افزود: اتوبانی که در مسیر تبریز- سهند احداث شده است توسط پیمانکار خصوصی ساخته شده ولی نارضایتی زیاد است و وظیفه ماست تا جلوی نارضایتی ها را بگیریم. وی با […]

به گزارش مهرتبریز, حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در آیین کلنگ زنی ۱۴۰۰ واحد از پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید سهند افزود: اتوبانی که در مسیر تبریز- سهند احداث شده است توسط پیمانکار خصوصی ساخته شده ولی نارضایتی زیاد است و وظیفه ماست تا جلوی نارضایتی ها را بگیریم.
وی با اشاره به این که باید هرچه زودتر تدبیری در این مورد اندیشیده شود گفت: وزیر راه وشهرسازی در تماس تلفنی که با بنده داشتند قول دادند ظرف چند ماه آینده این مشکل را حل کنند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم افزود: ما نمی خواهیم حقی از پیمانکار و سرمایه گذار ضایع شود و بنابراین دولت باید طلبی را که سرمایه گذار دارد به وی پرداخت کند تا مردم بدون پرداخت عوارض به راحتی از اتوبان تبریز سهند رفت و آمد کنند.
نماینده ولی فقیه در استان با اظهار گلایه از مسئولی که گفته بود هر کس دوست ندارد از راه قدیم استفاده کند گفت: یکی از مسئولین بعد از اظهارات من در مورد عوارض آزاد راه تبریز سهند گفته بود مردم از راه قدیم رفت و آمد کنند و این حرفها چه معنی دارد.
وی افزود: ساخت خانه تنها هدف نیست بلکه باید به حواشی نیز دقت شود.
وی از مدیرعامل شرکت عمران شهر سهند خواست هرچه سریعتر مشکل عوارض را پیگیری کند و گفت: این که عده ای بیایند جوسازی و یا سخنرانی کنند و یا بگویند از جاده قدیم استفاده شود به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
امام جمعه تبریز گفت: در سفر ریاست جمهوری به تبریز نیز یکی از خواسته هایم حل عوارض اتوبان تبریز- سهند خواهد بود.
وی با تقدیر از عملکرد سپاه عاشورا گفت: سپاه امروز در عرصه های گوناگون حضور فعال دارد و در کارهای خیر مردمی پیشقدم است و اجرای پروژه عظیم ۱۴۰۰ واحدی مسکن ملی را که توسط بسیج سازندگی و با همیاری پیمانکاران در شهر سهند کلنگ زنی شد در آستانه نیمه شعبان به فال نیک می گیریم.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور نیز در این مراسم با اشاره به آغاز ساخت ۱۴۰۰ واحد مسکن نهضت ملی مسکن در شهر سهند گفت: گام مهمی در ساخت مسکن در شهر سهند شروع شده که امید است به کل شهرهای آذربایجان شرقی تعمیم یابد.
وی گفت: ۴۴۰۰ واحد از پروژه های طرح نهضت ملی مسکن توسط سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا در شهرهای سهند، مراغه و مرند اجرا می شود.
سردار محمد زهرایی افزود: سازمان بسیج سازندگی براساس سند ۱۰ ساله در بحث های محرومیت زدایی، خدمت رسانی و کاهش فقر ماموریت ویژه دارد.
وی گفت: در طرح جامع محرومیت زدایی مقرر شده است تا در محرومیت زدایی مردم پایه باشند یعنی اولویت محرومیت زدایی از روستاها، حاشیه شهرها و شهرهای جدید شروع شود.
زهرایی افزود: بر این اساس ساخت مسکن در اولویت قرار گرفت و مقرر شد طی دوسال ۱۳۰ هزار مسکن با اولویت مددجویان کمیته امداد، روستاها و محلات حاشیه شهر و با اولویت محرومین ساخته شود.
وی گفت: از این ۱۳۰ هزار مسکن، ساخت ۴۰ هزار مسکن در روستاها با کمیته امداد به تفاهم رسیدیم که از این ۴۰ هزار مسکن هم حدود ۵ هزار مسکن از پیشرفت فیزیکی برخوردار است ومابقی نیز با شرکت بازآفرینی شهری و بخشی هم در شهرهای جدید با شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید به نتیجه خواهیم رساند.
وی افزود: در بحث آبرسانی نیز برای آب شرب و کشاورزی ۷ هزار و ۱۳۸ روستا با وزیر نیرو قرارداد بسته شده است.
زهرایی گفت: در بحث اشتغالزایی هم احیاء صنایع خرد و کوچک را برعهده گرفته ایم.
وی گفت: در شهر سهند هم ساخت ۱۴۰۰ واحد مسکن نهضت ملی شروع شد که در سایر شهرها هم با تحویل زمین اقدام به شروع پروژه خواهیم کرد.
دکتر عباس مصطفوی مدیرعامل شرکت عمران شهر سهند نیز با اشاره به ماموریت شرکت عمران در ساخت ۷۸ هزار واحد مسکن گفت: زمین های این واحدها تامین شده است و مقرر شده ۴۸ هزار واحد در شهر جدید سهند، ۲۰ هزار واحد در شهر جدید شهریار، ۱۰ هزار واحد در شهر جدید گلمان در طول چهار سال احداث و تحویل داده شود.
وی افزود: تعداد ۱۳۷۰۰ واحد نهضت ملی مسکن را در شهر جدید سهند عملیاتی کرده ایم که در بین شهرهای جدید کشور رتبه اول را کسب کرده است. وی گفت این رتبه استان آذربایجان شرقی را در بین دیگر استان ها ممتاز کرده است.
مصطفوی گفت: یکی از دغدغه های ساخت این واحدها مشکل تسهیلات بانکی بود که طی جلساتی که با مسئولین بانک مسکن از جمله دکتر علمداری عضو هیئت مدیره بانک مسکن کشور و نیز دکتر رنجبریان رئیس شعب بانک مسکن استان داشتیم در این مورد گام های خوبی برداشته شده است به طوری که وام سیصد میلیون تومانی به چهارصد میلیون تومان همچون کلانشهرها افزایش یافته است.
در این مراسم مهندس غراوی عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید نیز حضور داشت.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵