وقتی بازی و خلاقیت، چاشنی آموزش می‌شود
وقتی بازی و خلاقیت، چاشنی آموزش می‌شود
مهر تبریز: معلم مراغه‌ای توانسته است با طراحی بیش از ۳۰۰ بازی به ویژه برای درس ریاضی، خلاقیت و سرگرمی را چاشنی آموزش کند.

به گزارش مهر تبریز، روش‌های تدریس مستقیم و کلاس‌های عاری از هیجان در سیستم آموزشی نوین سال‌ها است که مورد نکوهش قرار گرفته و تاکیدها همواره بر این بوده که آموزش‌ها با بازی همراه باشند تا دانش‌آموزان بتوانند مفاهیم درسی را به طور عینی لمس کنند؛ در همین راستا معلم مراغه‌ای توانسته است با طراحی بیش از ۳۰۰ بازی به ویژه برای درس ریاضی، خلاقیت و سرگرمی را چاشنی آموزش کند.

بازی‌های طراحی شده توسط معلم مراغه‌ای برای اولین بار معرفی شده‌اند و بسیاری از آن‌ها هدفمند و به صورت برد و باخت بوده و دارای مهره‌، تاس و کارت هستند و دانش‌آموزان را با انگیزه‌ای مضاعف به برنده شدن و در نتیجه یاد گرفتن عمیق مفاهیم درسی تشویق می‌کند و در راستای اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر تدریس چندساحتی است.

دانش‌آموزان کلاس درس خانم نصرالله‌زاده معتقد هستند که همراه بودن بازی با آموزش سبب یادگیری بهتر مطالب کتاب درسی و ایجاد شادی و نشاط در کلاس و حل آسان مسائل دشوار ریاضی می‌شود، این معلم برای هر مبحث درس ریاضی، بازی جداگانه‌ای طراحی کرده و در بسیاری از آن‌ها از وسایل دور ریز استفاده کرده که بیش از ۴۰۰ بازی در دو جلد کتاب تحت عنوان «دست‌ورزی‌های ریاضی» منتشر شده است.

نگار نصرالله‌زاده، معلم نمونه و متولد سال ۱۳۶۶ بوده و دارای ۱۱ سال سابقه تدریس و پنج سال سابقه فعالیت در نهضت سوادآموزی است، این معلم مراغه‌ای در حوزه دانش بنیان نیز فعال بوده و توانسته است ایده‌های فناورانه را تبدیل به محصول کرده و شرکت دانش بنیانی را هم در این خصوص با مجوز پارک علم و فناوری استان تاسیس کند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵