ویژه برنامه همسنگر طوفان با تجلیل از سردار اوصانلو برگزار شد
ویژه برنامه همسنگر طوفان با تجلیل از سردار اوصانلو برگزار شد
مهرتبریز-ویژه برنامه همسنگر طوفان با هدف تجلیل از رشادت های سردار حاج محمدتقی اوصانلو با حضور مسئولان استانی در تبریز برگزار شد.

مهرتبریز-ویژه برنامه همسنگر طوفان با هدف تجلیل از رشادت های سردار حاج محمدتقی اوصانلو با حضور مسئولان استانی در تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما؛ ظهر امروز آیین تجلیل از سردار حاج محمد تقی اوصانلو، فرمانده سپاه توحید در تبریز با سخنرانی آیت الله سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، عابدین خرّم استاندار آذربایجان‌شرقی و حجت الاسلام والمسلمین رسول برگی در مرکز همایش های بین المللی خاوران برگزار شد.

در بخشی از این آیین تجلیل که با حضور شهردار تبریز و اعضای شورای اسلامی و جمع کثیری از مردم ولایتمدار تبریز برگزار شد، سردار خلیل‌زاده همرزم سردار اوصانلو به بیان خاطراتی از رشادت ها و دلاوری های این بزرگ مرد عرصه دفاع از کشور پرداخت.

سردار حاج محمدتقی اوصانلو نیز ضمن قدردانی از متولیان این مراسم، خاطرنشان کرد: نخستین افتخار ما نوکری امام حسین(ع) و بودن در کنار انقلاب و رهبری والامقام است. به تعبیر مقام معظم رهبری، فرهنگ دفاع مقدسی حاج قاسم سلیمانی مهمترین دستاورد برای رزمندگان است و این فرهنگ باید در جامعه نهادینه شود.

وی با قدردانی از گرامیداشت رزمندگان اسلام و شهدا توسط مسئولان، گفت: در این مراسم از مرحوم حاج آقا آسایش نیز باید یادی کنیم که در طول سالیان سال همراه نوکران اباعبدالله‌الحسین(ع) در کنار رزمندگان بود.

در این مراسم فرمانده سپاه عاشورا، استاندار آذربایجان شرقی، فرماندار شهرستان تبریز، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار تبریز، خانواده شهیدان فخیمی، زوار، نومی گلزار و جوانی از شهدای مدافع حرم از سردار حاج محمدتقی اوصانلو تقدیر و تجلیل کردند.

سردار حاج محمدتقی اوصانلو متولد سال ۱۳۴۱ در شهر زنجان، پس از پیروزی انقلاب اسلامی در  دفاع مقدس در عملیات های خیبر و بدر جانشین فرمانده گردان بود، در عملیات والفجر ۸ و کربلای ۵ فرمانده گردان غواصی لشکر ۳۱ عاشورا و در عملیات والفجر ۱۰ جانشین تیپ ۳۶ انصار المهدی شد و همراه با رزمندگان در راه دفاع از کشور رشادت های فراوانی به یادگار گذاشت.

وی در فاصله سال های ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۰۲ فرماندهی قرارگاه حمزه سید الشهدا را بر عهده داشت و از ۱۳۸۷ تا ۱۴۰۰ با حفظ سمت، فرمانده قرارگاه عاشورا نیز بود. حاج محمد تقی اوصانلو در سال ۱۴۰۰ نشان فتح را از سوی مقام معظم رهبری دریافت کرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵