امضای قراردادهمکاری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بادانشگاه آزاد اسلامی شبستر
امضای قراردادهمکاری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بادانشگاه آزاد اسلامی شبستر

در آیین تجلیل از فناوران استان آذربایجان شرقی که با حضور مقامات استانی در شهر تبریز برگزار شد، قرارداد همکاری جهت راه اندازی مرکز نوآوری مشترک پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و دانشگاه آزاد اسلامی شبستر به امضای دکتر واعظی رئیس پارک استان و دکتر کاظمی زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شبستر رسید. در […]

در آیین تجلیل از فناوران استان آذربایجان شرقی که با حضور مقامات استانی در شهر تبریز برگزار شد، قرارداد همکاری جهت راه اندازی مرکز نوآوری مشترک پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و دانشگاه آزاد اسلامی شبستر به امضای دکتر واعظی رئیس پارک استان و دکتر کاظمی زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شبستر رسید.
در این مراسم که با حضور مجازی معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دیگر مقامات استان آذربایجان شرقی برگزار شد، دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری استان، افزایش همکاری ها بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را از برنامه‌های پارک و دانشگاه برشمرد و بر ضرورت توسعه این همکاری‌ها در شهرستان های استان تأکید کرد.
دکتر جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان نیز با اشاره به تمهید زیرساخت‌ها برای حضور چشمگیر پژوهشگران، نخبگان و به ویژه فناوران دانشگاههای آزاد اسلامی استان برای فعالیت در قالب مراکز رشد و نوآوری را از برنامه‌های مهم این دانشگاه در سطح استان برشمرد و بر آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی استان برای ایجاد و توسعه این مراکز تأکید کرد.
مراکز رشد و نوآوری از مراکز زیر مجموعه پارک های علم و فناوری است که با هدف حمایت از ایده ها و فناوران و پژوهشگران ایجاد شده و مأموریت های علمی، پژوهشی و فناورانه گسترده‌ای برای این مراکز جهت توسعه پایدار کشور تعریف شده است. شهرستان شبستر نیز با داشتن مرکز رشد بنیس و امضای قرارداد راه اندازی مرکز نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی به جمع شهرستانهایی پیوست که هم دارای مرکز رشد و هم دارای مرکز نوآوری شد.
با راه‌اندازی مرکز نوآوری شبستر مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی، این مرکز در زمینه های شناسایی نخبگان، پژوهشگران و محققان توانمند و تشکیل گروه‌های پژوهشی و حمایت از آنان، ایجاد بستر ارتباط بین هسته های پژوهشی و شرکت‌های همکار، تجاری سازی محصولات و تشویق افراد به تأسیس شرکت‌های دانش بنیان فعالیت خواهد نمود.
شایان ذکر است پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی عمدتاً در حوزه های شیمی و محصولات شیمیایی، پلاستیک و پلیمر، نانوتکنولوژی، فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر، مکانیک، قطعه سازی خودرو، الکترونیک و فیزیک، مدیریت کسب وکار و تجارت اقدام به پذیرش طرح می نماید.
شبستر-خوش نیت