پرداخت ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون توسط بانک کشاورزی آذربایجان شرقی
پرداخت ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون توسط بانک کشاورزی آذربایجان شرقی

مهرتبریز: مدیرعامل شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه حمایت از مکانیزاسیون در جهت توسعه و افزایش ضریب مکانیزاسیون از اولویت های این بانک است، از پرداخت ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای خرید تراکتور، کمباین و ادوات کشاورزی در سطح استان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش مهر تبریز، جواد محمودی در حاشیه نشست بررسی مشکلات دامداران و مرغداران شهرستان میانه گفت: در سال گذشته تمام اعتبارات بخش مکانیزاسیون را جذب و پرداخت تسهیلات را با نرخ سود ۱۵ درصد انجام دادیم.

وی نرخ سود امسال در بخش مکانیزاسیون را ۱۸ درصد اعلام و افزود: بانک کشاورزی پرداخت تسهیلات با نرخ ۱۵ درصد را ادامه خواهد داد تا مکانیزاسیون کشاورزی توسعه یابد.
محمودی با اشاره به بررسی و مساعدت برای رفع مشکلات دامداران و مرغداران شهرستان اظهار کرد: در بحث پرداخت مطالبات جزئی و تمدید بدهی تولید کنندگان تفاهم هایی حاصل شد تا بدهکاران بتوانند به چرخه اقتصاد بازگشته و با توسعه و رونق اقتصادی به پرداخت بدهی های خود اقدام کنند.
وی خاطر نشان کرد: از سوی مسئولان استانی و شهرستانی و نمایندگان مجلس، دیگر مباحث تولید از جمله نرخ سود تسهیلات، نرخ و قیمت نهاده ها و بازار فروش که مربوط به بانک کشاورزی نمی شود، پیگیری خواهد شد.
محمودی پروژه های آبیاری تحت فشار سد آیدوغموش را از اولویت های بانک کشاورزی برشمرد و گفت: برخی از این پروژه ها در سال گذشته به مرحله اجرا رسیده و شاهد اجرایی شدن بیش از ۹ هزار هکتار آبیاری تحت فشار خواهیم بود که برای اجرای هر هکتار ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده و بقیه به صورت بلاعوض از سوی دولت پرداخت می شود.
مدیرعامل شعب بانک کشاورزی استان استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک برای ایجاد طرح های گلخانه ای را از دیگر سیاست های بانک کشاورزی عنوان کرد و افزود: با توجه به خسارت های وارده در تولید گندم سال جاری، سعی در واریز غرامت به کشاورزان در اسرع وقت داریم تا کمک حال آنان در جهت ادامه تولید باشد.
محمودی به اجرایی شدن بخشودگی سود تسهیلات و وجه التزام از سوی بانک در سال گذشته برای تسهیلات زیر یک میلیارد ریال و تعیین تکلیف تسهیلات بیش از ۹ هزار نفر اشاره کرد و گفت: امسال ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار داده شده شامل تسهیلات زیر ۲۵۰ میلیون ریال در بخش مسکن روستایی و کشاورزی می باشد که افراد مشمول فقط اصل پول را واریز و دولت نیز سود تسهیلات را تقبل نمود.
مدیر عامل بانک کشاورزی استان از اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیارد ریالی برای احداث گاوداری ۶ هزار راسی در شهرستان میانه خبر داد و گفت: به محض آماده شدن زمین و تهیه مدارک لازم جهت احداث، بانک کشاورزی به پرداخت تسهیلات اقدام می کند.(منبع:ایرنا)