پرداخت ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش مکانیزاسیون کشاورزی استان در سال گذشته
پرداخت ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش مکانیزاسیون کشاورزی استان در سال گذشته

مهرتبریز: قائم مقام رئیس سازمان و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از پرداخت ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش مکانیزاسیون کشاورزی استان در سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش مهرتبریز، مهندس اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: حمایت از مکانیزاسیون در جهت توسعه و افزایش ضریب مکانیزاسیون از اولویتهای این سازمان است.

وی از پرداخت ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای خرید تراکتور، کمباین و ادوات کشاورزی در سطح استان طی سال گذشته خبر داده و گفت: در سال گذشته ۱۰۵ درصد اعتبارات بخش مکانیزاسیون را جذب کردیم.

قائم مقام رئیس سازمان و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه پرداخت تسهیلات با نرخ سود ۱۵ درصد انجام می گیرد ادامه داد: نرخ سود پایین با هدف افزایش ضریب مکانیزاسیون و کاهش هزینه های تولید صورت می گیرد.

مهندس فتحی افزود: این سازمان از طریق بانک کشاورزی به پرداخت تسهیلات با نرخ ۱۵ درصد متعهد است تا توسعه مکانیزاسیون را شاهد باشیم و در سالجاری نیز اقدامات برای پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون شروع شده است و کشاورزان عزیز می توانند با مراجعه به مدیریت های جهادکشاورزی شهرستانها نسبت به تشکیل پرونده و اخذ تسهیلات مکانیزاسیون اقدام نمایند.