پروژه راه‌آهن هولدینگ گردشگری در بناب به بهره‌برداری رسید
پروژه راه‌آهن هولدینگ گردشگری در بناب به بهره‌برداری رسید
مهرتبریز: پروژه راه‌آهن هولدینگ گردشگری در بناب به طول چهار کیلومتر و هزینه ۱۰۰ میلیارد تومان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی افتتاح شد.

به گزارش مهر تبریز،ظرفیت جابه‌جایی بار توسط این خط ریلی شش میلیون تن در سال بوده و به دلیل اتصال به راه‌آهن سراسری می‌تواند یک مسیر امن و کم‌هزینه برای مجتمع فولاد بناب و سایر صنایع مستقر در این منطقه ایجاد کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح این پروژه به میزان سرمایه‌گذاری در استان اشاره کرد و گفت: ۹۲ درصد سرمایه‌گذاری در استان متعلق به واحدهای کوچک و متوسط بخش خصوصی بوده و رتبه سه کشوری در حوزه سرمایه‌گذاری را داریم.

محمد کلامی با اشاره به اینکه در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری رتبه یک کشور را داریم، گفت: در سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان اتفاق افتاده که تلاش داریم این میزان در سال جاری افزایش یابد.

وی افزود: ۱۸ مگاپروژه در استان آذربایجان شرقی ‌وجود دارد که همه آنها را در مراحل مختلف رصد و مورد پیگیری قرار می‌دهیم.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، وی با اشاره به سرمایه‌گذاری هولدینگ گردشگری در استان نیز اشاره و تاکید کرد: اگر سرمایه‌گذاری‌های این مجموعه متناسب با اقلیم و شرایط استان باشد، برای اجرایی شدن آنها حمایت خواهیم کرد.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵