افتتاح چندین پروژه عمرانی طی ماههای آتی
افتتاح چندین پروژه عمرانی طی ماههای آتی
مهر تبریز: شهردار منطقه ۷ تبریز با اشاره به اینکه مهمترین اولویت مدیریت شهری جلب رضایت شهروندان است و این امر مهم با تکمیل و بهره برداری مطلوب از طرح های عمرانی و اجرایی میسر خواهد شد، افزود: اجرای بیش از ۵۰ پروژه خرد و کلان در جنوب غرب تبریز در ده ماهه نخست سالجاری صورت گرفته و برخی نیز در آستانه افتتاح است.

به گزارش مهر تبریز، اصغر آدی بیگ ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های بی وقفه تمامی همکاران حوزه فنی و عمرانی اظهار کرد: مدیریت شهری با تمام توان فعالیت های عمرانی و خدماتی را در سطح منطقه دنبال کرده و همواره به پیشرفت پروژه ها در همه نقاط می اندیشد و مصمم است که فضای بهتری را برای شهروندان ایجاد کند.

وی با بیان اینکه در کنار اقدامات لازم جهت تسریع در اجرای پروژه ها و رعایت شاخصه های کیفی مد نظر است، افزود: نگاه کارشناسی همراه با دقت و سرعت در اجرای پروژه‌ها موجب افزایش اعتماد شهروندان می‌شود و مجموعه مدیریت شهری حرکت به سمت توسعه و اجرای بهتر و پیشرفت روز افزون در سطح منطقه را سرلوحه اقدامات خود قرار داده است.
شهردار منطقه ۷ تبریز با اشاره به اینکه اجرای اصلاحات هندسی در نقاط حادثه‌خیز و پرخطر از جمله راهکارهای ارائه شده جهت تحقق اهداف مدیریت ترافیک شهری است، اظهار کرد: اصلاح هندسی در مسیر پشت میدان تره بار با هدف رفع گره های ترافیکی و تسهیل در امر تردد در راستای مصوبات قرارهای خدمت شهرداری تبریز اجرا شد.
آدی بیگ با اشاره به طول ۷۰۰ متری مسیر، افزود: پیش بینی می شود با اتمام این پروژه، معضلات چندین ساله خودروهای باری که از شهرهای مختلف کشور به این مکان تردد دائمی دارند و ساعت ها درگیر ترافیک این محل می شدند رفع گردد.


شهردار منطقه ۷ تبریز در ادامه در راستای رفع مشکلات چندین ساله اهالی آخماقیه عملیات اصلاح و کف سازی کانال کرجان (زیر پل جهاد) واقع در انتهای خیابان آخماقیه اجرا گردید.
وی بیان کرد: عملیات اصلاح، مرمت و کفسازی در زیر پل جهاد به منظور پیشگیری از بوی نامطبوع حاصل از تجمع لجن در این قسمت با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال اجرا که با نهایی شدن این پروژه بخشی از مطالبات چندین ساله اهالی مرتفع گردید.


شهردار منطقه ۷ تبریز در ادامه از نداوم اجرای عملیات احداث دیوار سنگی در کوی سوسنگرد رسالت خبر داد و افزود: هدف از این پروژه مقاوم سازی پارک طولی و فضای سبز حاشیه آن و کانال موجود در امتداد پارک تلاش است. وی با اشاره به ابعاد این پروژه اظهار کرد: این دیوار به طول ۷۰۰ متر و ارتفاع چهار متر و با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال در حال ساخت است.
شهردار منطقه ۷ تبریز با بیان اینکه پارک ها به عنوان یکی از محیط های شهری مورد توجه شهرداری منطقه بوده، افزود: توسعه امکانات و تجهیزات در پارک های سطح جنوب غرب تبریز یکی از اولویت های شهرداری منطقه ۷ است که پیشرفت فیزیکی سرویس بهداشتی باغ خانواده در رواسان ۹۰درصد است.


آدی بیگ اظهار کرد: این سرویس بهداشتی ۵۰ متر مربع بوده و دارای شش چشمه است.
وی ادامه داد: امروزه یکی از شاخصه‌های اصلی شهرهای مدرن و توسعه یافته، سطح رفاه شهروندانی است که در آنجا سکونت دارند. سطح رفاه شاخص‌های متعددی دارد که شامل تمام ابعاد رفاهی و سلامتی می‌شود. سرویس‌های بهداشتی شهری از جمله مبحث مهمی است که در این مقوله مطرح است. اهمیت بهداشت عمومی و دقت در حفظ سلامت جامعه، از شاخص‌های رفاه و پیشرفت هر مجموعه شهری محسوب می‌شود.
آدی بیگ از پیشرفت ۷۰ درصدی ساخت یک باب سرویس بهداشتی در وادی رحمت خبر داد و افزود: در راستای تکمیل زیرساخت‌ پارک‌ها و اماکن عمومی سطح منطقه، عملیات احداث یک باب سرویس بهداشتی چهارده چشمه با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال نیز در مسیر وادی رحمت در حال اجرا است.
آدی بیگ در ادامه به پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی ساخت خانه «مادر و کودک» در شهرک نور اشاره کرد و افزود: خانه «مادر و کودک» در شهرک نور در یک طبقه و نیم و با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال در حال احداث است.


وی ادامه داد: این پروژه در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع در حال اجرا است که به زودی به بهره برداری می رسد. همچنین خانه مادر و کودک واقع در رواسان نیز در دست اقدام و اجرا می باشد.آدی بیگ عنوان کرد: خانه «مادر و کودک» دارای خانه فیلم، خانه کاردستی و اتاق های آموزشی مخصوص کودکان و همچنین دارای محوطه پلیس می باشد.
وی یادآوری کرد: فضاهای شهری باید به گونه‌ای باشند که گروه‌های مختلف جامعه از جمله بانوان و کودکان حضور بی‌دغدغه‌ای در آن داشته باشند. اهمیت نقش مادر و شرایط و نیازهای حضور بانوان به همراه کودکانشان در فضاهای شهری و ساختمان‌های عمومی و محل‌های پرتردد شهر، ایجاد فضاهایی جهت استفاده مادران و کودکان را به یک خواست عمومی تبدیل کرد و در این راستا طرح احداث خانه مادر و کودک در دستور کار قرار گرفت.
آدی‌بیگ اظهار کرد: خدمات‌رسانی مطلوب با هدف افزایش رفاه عمومی از مهم‌ترین خواسته‌های شهروندان و از اصلی‌ترین دغدغه‌های مسوولان مدیریت شهری در تبریز به‌شمار می‌رود.
وی با اشاره به اینکه چاه های جذبی علاوه بر جلوگیری از آبگرفتگی معابر ، در جمع آوری آب باران از سطح زمین ، جلوگیری از هدررفت آبهای سطحی و افزایش آب های زیرزمینی نقش مؤثر را ایفا می کنند، افزود: ایده حفر چاه های جذبی توسط شهرداری تبریز برای اولین بار در کشوراجرا گردید که در بودجه سال جاری منطقه قرار گرفته است.


آدی‌بیگ با بیان اینکه اعتبار احداث چهار حلقه چاه جذبی ۱۲ میلیارد پیش بینی شده بود، عنوان کرد: این چاه ها در محله خلجان و محدوده کوی لاله و انتهای محمد نژاد با عمق ۸ تا ۱۳ متر و قطر ۹۰ سانتیمتر احداث گردید.
شهردار منطقه ۷ تبریز در ادامه از اجرای عملیات هند ریل‌های پل تراکتور با اعتبار ۴۳ میلیارد ریال خبر داد و افزود: کار هند ریل‌های روی پل تراکتور ( نرده های روی پل) به نوعی حفاظ در برابر سقوط خودروها می‌باشد که بطول ۹۰۰ متر در حال اجرا است.


آدی بیگ خاطرنشان کرد: این هند ریل‌های روی پل در حال ساخت و تولید پایه های نرده ها توسط پیمانکار مربوطه در حال اجراست.
شهردار منطقه ۷ تبریز در ادامه از تداوم اجرای  پروژه دو بانده کردن خیابان معراج وادی رحمت خبرداد و گفت: این پروژه با اعتبار اولیه ۵۰ میلیارد ریال با هدف کاهش بار ترافیکی معابر جنوب غرب تبریز اجرا می شود.


آدی بیگ اظهار کرد: اجرای این پروژه به عنوان راه حلی برای کنترل میزان ترافیک و روان سازی تردد عمومی شهروندان معابر منطقه ۷ و بر اساس نیازسنجی و اولویت بندی کارشناسان حوزه های مختلف ترافیکی و شهرسازی و در راستای بهسازی معابر و کاهش بار ترافیکی انجام می گیرد.
وی با اشاره به اعتبار اولیه ۵ میلیارد تومانی این پروژه ترافیکی افزود: تا به امروز اقدامات عمرانی۸۰۰متر از مسیر این خیابان به پایان رسیده است به طوری که برای کاستن از بار ترافیکی، عرض باند۱۲متر تعیین شده و در مجموع کل مسیر۳کیلومتر است.
شهردار منطقه ۷ تبریز در ادامه از اجرای عملیات احداث ۵۰۰ مترطولی مسیر پیاده‌راه در خیابان فجر (نگارستان) خبر داد و افزود: اجرای عملیات عمرانی احداث پیاده راه با شتاب بیشتر در حال اجرا می باشد که فاز اول آن بزودی به اتمام می رسد.


آدی بیگ با اشاره به این که در راستای تحقق شعار انسان‌محور بودن معابر تبریز، توسعه‌ پیاده‌راه‌ها در سال جاری در دستور کار شهرداری ها قرارگرفته است، افزود: برآورد اولیه اعتبار این پروژه ۲۰۰ میلیارد ریال است و این پروژه با سرعت بیشتر در دست اجرا است.
وی ادامه داد: احداث پیاده راه خیابان فجر(نگارستان)، با رعایت تردد خودروهای آپارتمانهای موجود در راستای اجرای پروژه های انسان محور بوده و تسریع در اجرای عملیات برای رعایت حال شهروندان در دستور کار می باشد.
آدی بیگ با تاکید بر مسیرهای مهم، از جمله کارخانجاتی که مسافران یا شریک تجاری خارجی دارند، گفت: به عنوان مثال جاده صنعت چندین سال بود که وضعیت آسفالت اسفناکی داشت و در حال حاضر نیز آسفالت ریزی در مساحت ۳۶هزار مترمربع انجام و لایه رویی نیز در دستور کار می باشد.


وی ادامه داد: در موضوع لکه گیری نیز بر اساس بررسی های همکاران در بخش عمران و یا بر اساس مطالبات مردمی اولویت بندی کرده‌ایم که ساماندهی شود.

شهردار منطقه۷ در ادامه افزود: بازارچه محلی در خیابان شهید صمدی با هدف ایجاد رفاه شهروندان و توسعه امکانات در سطح محلات و پیشگیری از سفرهای داخل شهری در ابعاد ۵۰۰ مترمربع در حال احداث است.

وی اعتبار احداث این بازارچه محلی را ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این بازارچه در ۳۲ غرفه با ابعاد سه در سه احداث خواهد شد.
آدی بیگ ادامه داد: این اقدام در راستای اجرای طرح های محله محور و توانمند سازی محلات و جلوگیری از کاهش ترافیک شهری، توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه، در حال اجرا است و همچنین بازارچه محلی کوی لاله نیز در مرحله بتن ریزی فونداسیون می باشد.
گفتنی است، اجرای تکمیل روشنایی پارک طولی خیابان شهید صمدی و مهر ولایت اندیشه، اجرای اصلاحات هندسی مقابل تعاونی تراکتورسازی اول قند هلال کوی لاله و خیابان نیرو هوایی اندیشه، اجرای عملیات اصلاح ملامت کانال‌ها و جداول مسیرهای رواسان و اندیشه، اجرای آسفالت تراشی و اجرای آسفالت اساسی خیابان لاله بهاران نور رواسان، اجرای عملیات بهسازی پل تراکتورسازی تبریز، اجرای آسفالت تراشی و اساسی با فینیشر در بلوار آزادی حد فاصله رسالت و چهارراه لاله، اجرای اصلاح جداول رفوش و دوبل جدول خیابان مردانه آذر اندیشه، اجرای مرمت جداول و کفپوش‌های خلجان-کوجوار، طراحی المان ورودی جنوب غرب شهر تبریز، احداث بازارچه محلی جمع پارک پردیس، خدمات مشاورین محل مرحله سوم نظارت عالیه عملیات بهسازی پل تراکتورسازی، اجرای تخریب و اصلاح و مرمت اجرای بتن کف آبروها و کفپوش پیاده رو ناحیه ۲، اجرای تکمیل لوله گذاری شبکه آب خام حد فاصله پل تراکتورسازی و پل تقاطع رسالت دیزل آباد، اجرای اصلاحات هندسی انتهای خیابان اوچمان به وادی رحمت و جلوی مغازه مرغ فروشان در چهارراه لاله، تکمیل و اجرای خانه کودک در آخر رواسان روبروی پارک ستارخان دوستدار کودک، نرده گذاری در رفوژ وسط حد فاصل کوی توحید تا جلوی کبری سازی و روی دیوار سنگی محوطه گلخانه شهرداری منطقه ۷، احداث بازارچه محلی در اندیشه، عملیات اجرا و تکمیل دیوار سنگی محوطه گلخانه شهرداری منطقه ۷ و خیابان ابوذر، اقدامات اولیه احداث پل کابلی عابرگذر روبروی پارک نیلوفر مقابل کارخانه آیدین در دستور کار معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۷ است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵