پست هافبک دفاعی مناسب مبارکی
پست هافبک دفاعی مناسب مبارکی
مهر تبریز: علی مبارکی لژیونر کشورمان که در تیم اسپورتینگ لیسبون b پرتغال با ارزش ۱ میلیون یورو پیوسته است در پاسخ به این  سوال خبرنگار که پست هافبک دفاعی مناسب شما است،گفت: وقتی در عالی حرفه ای و در رده جوانان کشور بازی می‌کردم مربی در پست هافبک راست و مهاجم، من را قرار می داد و من در این پست عملکرد خوبی نداشتم.

مهر تبریز: علی مبارکی لژیونر کشورمان که در تیم اسپورتینگ لیسبون b پرتغال با ارزش ۱ میلیون یورو پیوسته است در پاسخ به این  سوال خبرنگار که پست هافبک دفاعی مناسب شما است، گفت: وقتی در عالی حرفه ای و در رده جوانان کشور بازی می‌کردم مربی در پست هافبک راست و مهاجم، من را قرار می داد و من در این پست عملکرد خوبی نداشتم.

بازیکن سابق تراکتور تبریز ادامه داد: با عضویت در تیم ملوان بندرانزلی و زیر نظر بیژن شجاعی به دلیل داشتن قد و هیکل بلند برای هافبک دفاعی انتخاب شدم. بعد از مدتی با شرکت در تمرینات و داشتن بهترین عملکرد در پست هافبک دفاعی توجه همه بخصوص کادر فنی را به خود جلب و شماره ۶ را از آن خود کردم. بعد مدتی برای تمرینات به بزرگسالان اضافه شدم و مورد تایید قرار گرفتم.

مبارکی افزود:من استعداد این پست را داشتم و به همین خاطر همیشه مدیون بیژن شجاعی هستم که استعداد من را کشف کرد.

گفتنی است؛ مبارکی در تراکتور تبریز زیر نظر صابر تقی زاده بیشتر رشد کرد و بعد مدتی در کشور آذربایجان توپ زد.

مبارکی: باید به گزینه های ایرانی برای نیمکت تیم ملی اعتماد کرد
علی مبارکی لژیونر فوتبال ایران… آرزوی موفقیت برای تیم ملی ایران دارم و مطمعنم از گروه صعود میکنیم در بازی های آسیایی پیش رو قلعه نویی بهترین گزینه برای هدایت تیم ملی ایران است باید ب گزینه های ایرانی اعتماد کنیم …
علی مبارکی در ادامه گفت بعد مصدومیت جزئی ب تمرینات برگشتم و با قدرت ادامه میدم واسه حضور خوب در فصل جدید امیدوارم بهترین عملکرد امسال داشته باشم‌.

مبارکی: هدف ما صعود به سطح اول پرتغال است

مبارکی لژیونر ایرانی در خصوص بازی در تیم اسپورتینگ پرتعال و هدفش در این فصل مفصل صحبت کرد.

جدا شدن از خزرلنکران آذربایجان تصمیم سختی نبود. بازی در لیگ پرتقال خیلی خوب است لیگ پرتغال لیگ سختی است. این رقابت کیفیت بالایی دارد و بسیار سریع است که برای من خوب خواهد بود. من چنین فوتبالی را دوست دارم. باید دید در اولین فصل حضورم چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

من خیلی خوشحالم در اینجا هستم. معتقدم تیم خیلی خوبی داریم و این فصل یک هدف بزرگ داریم که آن هم صعود به سطح اول لیگ پرتغال است.

لژیونر فوتبال ایران اظهار داشت:با ۱۰۰ درصد تمرکز فصل را آغاز خواهیم کردتا در حد توانمان بهترین جایگاه را بدست آوریم.

در خصوص بازی در تیم ملی ایران اظهار داشت: آرزوی هر بازیکنی است تو مسابقات لباس تیم ملی برتن کند آرزوی موفقیت برای تیم ملی در بازی های آسیایی دارم و مطمعنم از گروه صعود میکنیم ….

علی مبارکی بعد از عقد قرارداد با اسپورتینگ پرتعال ، در تست پزشکی نیز حضور یافت و تست های مربوط به پیش فصل را پشت سر گذاشت تا پروسه نهایی حضورش در تمرینات اسپورتینگ پرتعال لیگ ۳ نیز به سرانجام برسد.

مبارکی که در خزر لنکران اذربایجان در پست هافبک دفاعی توپ میزد مورد توجه باشگاه های بزرگ قرار گرفت ، مسلما در فصل آتی در مرکز توجهات قرار خواهد گرفت و باید دید چه عملکرد و شرایطی را در جمع شاگردان فیلیپ چیلیکا پشت سر خواهد گذاشت.

هافبک دفاعی ایرانی اسپورتینگ که سوژه برخی شایعات نقل و انتقالاتی شده و گفته می‌شد تیم های حوزه خلیج فارس و لیگ ایران  به دنبال جذب علی مبارکی است، دو فصل آینده هم در لیگ پرتغال و تیم اسپورتینگ  به فوتبالش ادامه خواهد داد. علی مبارکی که با روزنامه ایران‌ورزشی صحبت کرده درباره شایعه بازگشت به لیگ برتر و حضورش در تیم های ایران  گفته  است: بازگشت من به لیگ ایران هم در حد شایعه بود و هیچ باشگاهی صحبتی رسمی انجام ندادم  با وجود پیشنهاد های متنوع  فکر می‌کنم اخباری هم که در این باره منتشر شد بیشتر گمانه‌زنی بود تا واقعیت که به لیگ ایران  برمیگردم. ضمن اینکه من با اسپورتینگ لیسبون قرارداد دارم و حرفه‌ای هم نبود که بخواهم با باشگاهی حتی مذاکره کنم و حرف بزنم. علی مبارکی گفت دو سال از  قرارداد من با تیم پرتغالی باقی مانده به فوتبالم در اروپا ادامه میدهم .

بازیکن ایرانی تیم اسپورتینگ عنوان کرد: مهمترین هدفش در زندگی انتقال دانش و کمک به دیگران است
او درباره مهمترین هدف خود در فوتبال گفت: امیدوار هستم دانش و اطلاعاتی که امروز به دست می آورم را بتوانم در آینده به مردم و نسل بعد انتقال دهم. این بزرگترین دستاورد من خواهد بود؛ انتقال این تجربیات به افرادی که بضاعت مالی ندارند، بچه‌ها در ایران و یا باشگاه سابقم در ایران.
بازیکن ایرانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: دوست دارم اینجا موفق شوم و به آینده خوب امیدوارم . من دوست دارم هر روز بتوانم بهترین عملکرد خودم را در تیم اسپورتینگ نشان دهم و کیفیت بازی خودم را نشان دهم. من خیلی دوست دارم به دیگران کمک کنم. دوست دارم در پایان دوران فوتبالم به این خواست و مهم برسم که به دیگران کمک کرده باشم. شاید به یک نفر و شاید به چندین  نفر. حس کمک کردن به دیگران را دوست دارم.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵