پیشرفت ۷۰ درصدی طرح‌ راکد کمربندی ایلخچی شهرستان اسکو
پیشرفت ۷۰ درصدی طرح‌ راکد کمربندی ایلخچی شهرستان اسکو
مهر تبریز: سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی اعلام کرد: در حال حاضر طرح کمربندی ایلخچی شهرستان اسکو از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

به گزارش مهر تبریز، موسوی در بازدید از کمربندی ایلخچی این طرح را جزو طرح‌های راکد عمرانی استانی عنوان کرد و گفت: عملیات اجرایی این طرح از سال ۸۶ آغاز شده و تا سال ۱۴۰۱ از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بود که به علت مشکلات اعتباری به حالت راکد در آمده بود.

وی گفت: در سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی و تخصیص اعتبارات لازم عملیات اجرایی این طرح دورباره از سر گرفته شد و در یک سال گذشته حدود ۲۰ درصد به پیشرفت طرح افزوده شد و در حال حاضر کمربندی ایلخچی از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

موسوی تنها مشکل موجود در اجرای این پروژه را واقع شدن حدود ۵۰۰ متر از طرح در مسیر باغها و اراضی کشاورزی عنوان کرد و افزود: با پیگیری مسئولان استانی و قضائی مسیر مورد نظر گشوده شد و شاهد فعال شدن  دوباره طرح هستیم.

وی به مشخصات فنی طرح کمربندی ایلخچی هم اشاره کرد و ادامه داد: طول مسیر هشت کیلومتر به همراه ۲ ابنیه رمپ و لوپ در ورودی مسیر است که از این مسیر حدود چهار کیلومتر آماده سازی و در مرحله آسفالت ریزی است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی ابراز امیدواری کرد با مسیر گشایی و اجرای باقیمانده مسیر، طرح مذکور در مدت زمان تعیین شده توسط پیمانکار تحویل داده شود.

با توجه به موقعیت شهر ایلخچی در مسیر شریان ارتباط اصلی استان‌های آذربایجان شرقی ـ آذربایجان غربی و کردستان و از طرفی استقرار صنایع و کارخانه ها از جمله شهرک‌های صنعتی موجود در منطقه، ترافیک فزاینده بین شهری در مسیر تبریز ـ آذرشهر را افزایش داده و در شهر ایلخچی ایجاد گره ترافیکی سنگینی را در طول شبانه روز موجب شده است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵