پیگیر سهم شهرداری تبریز از بودجه دولتی هستیم
پیگیر سهم شهرداری تبریز از بودجه دولتی هستیم

مهرتبریز-شهردار تبریز گفت: پیگیر اخذ سهم شهردار از محل یک درصد عوارض دولت و مالیات بر ارزش‌افزوده هستیم. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛عباس رنجبر اظهار کرد: ساماندهی حوزه مالی و اقتصادی شهرداری تبریز یکی از برنامه‌های اساسی ما در دوره فعلی است که در ابتدای کار تلاش کردیم خزانه متمرکز شهرداری برای توسعه متوازن […]

مهرتبریز-شهردار تبریز گفت: پیگیر اخذ سهم شهردار از محل یک درصد عوارض دولت و مالیات بر ارزش‌افزوده هستیم.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛عباس رنجبر اظهار کرد: ساماندهی حوزه مالی و اقتصادی شهرداری تبریز یکی از برنامه‌های اساسی ما در دوره فعلی است که در ابتدای کار تلاش کردیم خزانه متمرکز شهرداری برای توسعه متوازن و یکدست شهر راه‌اندازی شود.

وی افزود: پیگیری پرونده‌های راکد حوزه شهرسازی و ماده صد را که به نوعی درآمد شهرداری است، در دستور کار قرار دادیم.

شهردار تبریز با اشاره به اصلاح فرایند تخصیص و اجرای بودجه نیز اعلام کرد: طرح کاهش هزینه‌های جاری شهرداری را با اصلاح فرایند تخصیص بودجه اجرایی کرده و در کنار آن مطالعه و امکان‌سنجی ایجاد ارزش‌افزوده در املاک شهرداری نیز در دست اقدام است.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از منابع بانکی برای پروژه‌های زیرساختی تبریز اضافه کرد: تهیه برنامه لازم برای استفاده از منابع بانکی در پروژه‌های خاص مانند مترو و حاشیه‌نشینی و فروش املاک مازاد و تبدیل به پروژه‌های زیرساختی و ایجاد فرصت‌های جدید شهری همانند کشاورزی پارک‌ها، دیگر برنامه ما در حوزه مالی و اقتصادی شهرداری در چهار سال آتی خواهد بود.

رنجبر تأکید کرد: در کنار این موارد تلاش داریم حقوق و مزایای کارکنان بخش‌های مختلف تنظیف و فضای سبز شهرداری را نیز سر موقع پرداخت کنیم.