کاشت ۲۰۰۰ اصله نهال به یاد ۲ شهید خلبان نهاجا در تبریز
کاشت ۲۰۰۰ اصله نهال به یاد ۲ شهید خلبان نهاجا در تبریز

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ ۲۰۰۰ اصله نهال به یاد خلبانان شهید سرهنگ دوم صادق فلاحی و سروان علیرضا حنیفه زاد که دوم اسفند ماه بر اثر سقوط جنگنده آموزشی جان باختند، کاشته می‌شود. همقدم با پویش نهالکاری با شعار «ایران سرسبز، ایران قوی»، همه باهم برای حفظ و احیای منابع طبیعی در سومین […]

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ ۲۰۰۰ اصله نهال به یاد خلبانان شهید سرهنگ دوم صادق فلاحی و سروان علیرضا حنیفه زاد که دوم اسفند ماه بر اثر سقوط جنگنده آموزشی جان باختند، کاشته می‌شود.

همقدم با پویش نهالکاری با شعار «ایران سرسبز، ایران قوی»، همه باهم برای حفظ و احیای منابع طبیعی در سومین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری با حضور رحیم مهردادی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، سرتیپ دوم خلبان امیر یوسفی، فرمانده پایگاه هوایی تبریز و وحید کاظم زاده، مدیر روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی جهاد میکنیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در این مراسم با اهداء لوح سپاس و یادبودی به خانواده‌های بزرگوار دوخلبان شهید که در سانحه هوایی اخیر به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند، تقدیر و قدردانی نمود.

در لوح اهدایی مهردادی خطاب به خانواده‌های بزرگوار شهیدان سرهنگ خلبان صادق فلاحی و سرگرد خلبان علیرضا حنیفه زاد سلمانی آمده است:

زیباترین فصل امسال را خالقان حماسه عظیم و مثال زدنی سقوط هواپیمای جنگنده پایگاه دوم شکاری تبریز رقم زدند که با صلابت، اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدسی شدند که پاداش آن جاودانگی و بقاء است.

بی‌شک این دلاوری کم‌نظیر و شهادت حافظان امنیت آسمان این مرز و بوم که ضامن بقاء و حافظ جان و مال مردم تبریز و باعث سرافرازی و شکوه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شدند، در ذهن و قلب ما و همه مردم قدرشناس این سرزمین همواره باقی و بالنده خواهد بود. اکنون با نثار درود و سلام به روان پاک آن شهید بزرگوار، با ادای احترام خدمت خانواده محترمشان، صبر و شکیبایی شما را ارج می نهیم و هزار اصله نهال به نام و یاد ایشان می‌نشانیم تا سبزی قامت استوارش تا ابدیت به یادگار بماند. از خداوند منان سلامت، عزت و توفیق روز افزون شما بزرگواران را مسالت می‌نمایم.

این هواپیمای آموزشی ارتش در بازگشت به پایگاه دوم شکاری تبریز دچار اشکال فنی شد و خلبانان برای کاهش تلفات در منطقه مسکونی، هواپیما را به محله کم جمعیت هدایت کردند و به شهادت رسیدند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵