کانون‌های خطر شبکه‌ی برق تبریز، اسکو و آذرشهراصلاح شدند
کانون‌های خطر شبکه‌ی برق تبریز، اسکو و آذرشهراصلاح شدند

  به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛عادل کاظمی گفت: اقدام فراگیر تعمیرات و بهینه‌سازی شبکه توزیع با رویکرد بهبود ایمنی با شعار «تلاش صادقانه، خدمت بی‌منت» و با رویکرد شناسایی و رفع کانون‌های خطر در شبکه توزیع نیروی برق با موفقیت برگزار شد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، در تشریح محورهای این مانور گفت: […]

 

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛عادل کاظمی گفت: اقدام فراگیر تعمیرات و بهینه‌سازی شبکه توزیع با رویکرد بهبود ایمنی با شعار «تلاش صادقانه، خدمت بی‌منت» و با رویکرد شناسایی و رفع کانون‌های خطر در شبکه توزیع نیروی برق با موفقیت برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، در تشریح محورهای این مانور گفت: کنترل و اصلاح حریم شبکه؛ جابجایی و اصلاح پایه‌های قرار گرفته در معابر پس از تعریض و تغییرات مبلمان شهری؛ مقاوم‌سازی و تعویض پایه‌های معیوب؛ اصلاح فلش شبکه؛ ترمیم دریچه‌های معیوب پایه‌های روشنایی معابر؛ جمع‌آوری اشیای اضافه و تابلوهای تبلیغاتی از مجاورت پایه‌های شبکه؛ قفل و بست و ترمیم درب معیوب پست‌های زمینی، تابلوهای زیر ترانس، شالترها و جعبه‌های تقسیم؛ و اصلاح کابل سرویس‌های بهم تنیده مشترکین روی پایه‌ها و جعبه تقسیم از اهم فعالیت‌های این اقدام فراگیر بود.

عادل کاظمی خاطرنشان کرد: در این مانور یک روزه، ۷۲ اکیپ عملیاتی و نظارتی، تعداد ۸۸ دستگاه خودروی عملیاتی با حضور ۱۸۵ نفر از همکاران شرکت حضور داشتند.

وی در تشریح برنامه‌های اجرا شده طی این مانور گفت: قطع موقت و جمع‌آوری ۱۵۳ مورد از لوازم اندازه‌گیری بلااستفاده و ناایمن و در دسترس از روی شبکه و پایه‌ها؛ کنترل و اصلاح ۳۲ مورد حریم شبکه؛ جابجایی و اصلاح ۱۱ اصله پایه‌ی قرار گرفته در معابر؛ مقاوم‌سازی و تعویض ۶۳ اصله پایه‌ی فرسوده بتونی، چوبی و پایه‌های فلزی روشنایی معابر؛ اصلاح ۱۸ مورد فلش شبکه‌ها بخصوص شبکه‌های ۲۰ کیلوولت از جمله برنامه‌های این مانور بود.

به گفته‌ی وی؛ ترمیم ۲۴۵ دریچه‌ی پایه‌های فلزی و اصلاح کابل‌های ورود و خروج پایه‌های فلزی؛ و جمع‌آوری ۲۱۴ مورد اشیای اضافه و تابلوهای تبلیغاتی از مجاورت شبکه‌های برق‌دار، ریسه‌های رنگی، انشعابات غیراستاندارد و غیرمجاز سازمان‌ها از شبکه‌های فشار ضعیف بخصوص شبکه روشنایی معابر از دستاوردهای دیگر این مانور بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز تصریح کرد: کنترل و اصلاح ۲۵ دستگاه سیستم ارت بدنه تابلوها و پست‌های هوایی؛ اصلاح ۱۳۲ مورد قفل و بست و درب تابلوها، پیلارها و جعبه‌های دیواری؛ اصلاح ۲۸ مورد دریچه و منافذ پست‌های زمینی؛ اصلاح ۹۴ مورد کابل سرویس‌های بهم تنیده مشترکین در جعبه‌ها و پایه‌ها؛ روکش‌دار کردن ۲ کیلومتر خطوط ۲۰ کیلوولت هوایی و تبدیل ۷ کیلومتر شبکه فشار ضعیف سیم مسی به کابل خودنگهدار طی این اقدام فراگیر صورت گرفت.

عادل کاظمی در پایان با اشاره به اینکه شبکه‌ها به مرور دچار استهلاک می‌شوند و نیاز به اصلاح و بهینه‌سازی دارند، تاکید کرد: با اقدامات انجام گرفته‌ی بالا، گام‌های مثبتی در جهت رفع و مواجهه با نقاط خطرآفرین در حوزه‌ی بهره‌برداری برق تبریز برداشته شد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵