کاهش پیک برق تابستان ۹۹ با تمرکز بر مصارف خانگی و تجاری
کاهش پیک برق تابستان ۹۹ با تمرکز بر مصارف خانگی و تجاری
مهرتبریز-مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: در راستای مدیریت مصرف و ارائه طرح‌های پاسخگوئی بار مناسب، این شرکت، کاهش پیک 33 مگا واتی را برای بخش خانگی و تجاری در سال آتی هدف‌گذاری کرده است.

مهرتبریز-مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: در راستای مدیریت مصرف و ارائه طرح‌های پاسخگوئی بار مناسب، این شرکت، کاهش پیک ۳۳ مگا واتی را برای بخش خانگی و تجاری در سال آتی هدف‌گذاری کرده است.

به گزارش خبرنگار ما؛ ​عادل کاظمی اظهار داشت: مشترکان خانگی و تجاری ۹۰ درصد از کل مشترکان صنعت برق کشور را به خود اختصاص می‌دهند و این در حالی است که نزدیک به ۵۰درصد از سهم مصرف کل کشور در این دو بخش به وقوع می‌پیوندد.

کاظمی ادامه داد: با بررسی‌های انجام شده، پتانسیل بهینه‌سازی و کاهش مصرف در این دو بخش بسیار بالاست لذا با انجام مدیریت مصرف و ارائه طرح‌های پاسخگوئی بار مناسب (طرح‌های تشویقی) می‌توان به صنعت برق جهت گذر از پیک تابستان کمک شایانی کرد.

وی با بیان اینکه طرح افزایش مشارکت مشترکان خانگی و تجاری در مدیریت بار توسط نهادهای تجمیع‌کننده‌ی‌ پاسخگویی بار، یکی از راهکارهای جلب همکاری این مشترکان است، تصریح کرد: در این راستا، پیرو سفارش شرکت توانیر، آیین‌نامه‌ای توسط پژوهشگاه نیرو و با بهره‌گیری از مطالعات و تجارب داخلی و خارجی به منظور کاهش نیاز مصرف شبکه سراسری برق کشور با استفاده از تعامل با مشترکان خانگی و تجاری (شامل مصارف اختصاصی و اشتراکی) از طریق نهادهای تجمیع‌کننده پاسخگویی بار با استفاده از روش‌های نوین تدوین شده است.

به گفته‌‌ی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز؛ با توجه به تکلیف ابلاغی از سوی شرکت توانیر، پیش‌بینی می‌شود اجرای این طرح در سال ۹۹ به میزان ۱۰۰۰ مگا وات در کل کشور کاهش پیک به همراه داشته باشد. سهم شرکت توزیع نیروی برق تبریز از این کاهش پیک ۳۳ مگا وات می‌باشد که امید است با مشارکت مشترکان خانگی و تجاری به این مهم دست یابیم و تابستان بدون خاموشی پیش رو داشته باشیم.