کاهش ۲۵ درصدی آمار مرگ و میر ناشی از گاز گرفتگی
کاهش ۲۵ درصدی آمار مرگ و میر ناشی از گاز گرفتگی

مهر تبریز: در سه ماهه اول سالجاری ۴۲ مورد حادثه مرتبط با مصرف گاز طبیعی از سوی مشترکین گاز در سطح استان بوقوع پیوسته که نسبت به مشابه سال قبل ۱۶ درصد کاهش داشته است.

به گزارش مهر تبریز، ،رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان از ۴۲ حادثه مرتبط با مصرف گاز طبیعی از سوی مشترکین در سه ماهه اول سالجاری در سطح استان خبر داد که منجر به مرگ ۶ نفر و مصدومیت ۲۴ نفر شده است.

محمدعلی فتح اله زاده افزود : مقایسه آمار مرگ و میر ناشی از گاز گرفتگی در سه ماه اول سالجاری با مشابه سال قبل حاکی از کاهش ۲۵ درصدی دارد .
وی اظهار داشت :‌ علی رغم تلاش های وسیع در حوزه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی ایمنی در سطح استان و آموزش مصرف ایمن و بهینه در مصرف گاز طبیعی متاسفانه عدم رعایت نکات ایمنی از سوی برخی مصرف کنندکان گاز طبیعی منجر به بروز حوادث ناگواری می گردد .
وی با تقسیم بندی حوادث گاز طبیعی به دو بخش حوادث ناشی از مسمومیت با گاز co، کمبود اکسژن  و انفجار و آتش سوزی گاز طبیعی  گفت: در سال گذشته ۲۱۲ مورد حادثه ناشی از مصرف گاز طبیعی در سطح استان گزارش شده که منجر به مرگ ۳۸ نفر از هم استانی های عزیز گردیده است.
سخنگوی شرکت گاز استان در مورد علل حوادث گاز طبیعی در  سال گذشه اظهار داشت : نقص فنی در عملکرد دودکش و کمبود اکسیژن محیط بیشترین عامل مرگ و میر ناشی از coرا به خود اختصاص داده است و حوادث ناشی از آتش سوزی یا انفجار به علت نشتی و نشت گاز از شیر مصرف بدون درپوش ،  فرسودگی، پارگی و یا پوسیدگی شیلنگ گاز رخ داده است.
وی با بیان اینکه کلیه مشترکین خانگی گاز طبیعی در برابر حوادث ناشی از گاز  بیمه هستند تصریح نمود :در سه ماهه اول سالجاری بالغ بر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از طریق سازمان های بیمه گر به حادثه دیدگان پرداخت شده است.
فتح اله زاده در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد این شرکت در بخش فرهنگ سازی اشاره نمود و افزود : تهیه و تولید برنامه های تلویزویونی و رادیویی « یاشاییش شعله سی » و « یانار اجاق » با مشارکت صدا و سیما مرکز استان ،  برگزاری جنگ های آموزشی مصرف بهینه و ایمن از گاز طبیعی در قالب طنز برای دانش آموزان  ، آموزش دهیاران ۲۱ شهرستان استان و برپایی چادرهای مشاوره در میادین و محلات  … از جمله اقدامات شرکت گاز استان در راستای فرهنگ سازی مصرف ایمن و بهینه بوده است .
رئیس روابط عمومی در آخر اظهار امیداواری کرد با اقدامات انجام گرفته و مشارکت و همیاری مردم فهیم استان شاهد کاهش حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی در اقصی نقاط استان باشیم.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵