کاهش ۶۰ درصدی آمار تصادفات در سال ۹۴
کاهش ۶۰ درصدی آمار تصادفات در سال ۹۴

مهر تبریز: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه از کاهش ۶۰ درصدی تصادفات در سال ۹۴ خبر داد.

 

به گزارش مهر تبریز، شمس الله فیروزیان با اعلام این خبر افزود: آمار تصادفات در سال ۹۴ به نسبت مدت مشابه  حدود  ۶۰% کاهش یافته است.

وی با اشاره به آمار کاهش تصادفات افزود: در موضوع جرح ۲۲/۵ درصد  و مالی ۲/۵ درصد به نسبت سال گذشته کاهش داشتیم و خوشبختانه، با توجه به عملکرد خوب  اتوبوسرانان عزیز آمار فوتی  نیز در سال گذشته نسبت به سالهای ۹۳-۹۲ با بیش از ۶۰/۷  درصد بیشترین کاهش را به خود اختصاص داده ودر تصادفاتی که سال گذشته صورت گرفته ۶۹/۳ درصد رانندگان اتوبوسرانی غیر مقصر شناخته شده اند.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر افزود: بررسی ها نشان می دهد آمار سوانح و تصادف ۶۰  درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته که این امر با تلاش  و برنامه ریزیهای مناسب مدیران و همکاری صمیمانه وتغییر الگوی رانندگی  اتوبوسرانان تلاشگر حاصل شده است.

وی با اشاره به موضوع تجلیل اتوبوسرانان بدون تصادف تصریح کرد: تغییر رویکرد ونگرش مجموعه مدیریتی شرکت واحد در راستای تکریم بیش از پیش رانندگان اتوبوس در سال ۹۴ علاوه بر تجلیل از اتوبوسرانان از همسرانشان نیز بعنوان مهمترین رکن خانواده در ایجاد آرامش روحی وروانی که نقش بسزایی ایفا نموده بودند با حضور شهردار کلانشهر تبریز تجلیل بعمل آمد.

فیروزیان اظهار داشت جهت ارج نهادن وارزش گذاری و تکریم اتوبوسرانانی که در این هیاهوی ترافیک و شلوغی معابر  توانسته اند رانندگی ایمن ، سالم و بدون خطر را انجام دهند بایستی  بعنوان سفیران ایمنی ،سلامت والگوی دیگر همکاران معرفی شوند. و این عمل تاثیرات مهم و مثبتی در کاهش آمار تصادفات داشته و توسعه فرهنگ رانندگی ایمن در کلانشهر تبریز  را ارتقاء خواهد بخشیده است.

فیروزیان آموزشهای مستمرو تخصصی رانندگان، با حضور کارشناسان پلیس راهور و اساتید دانشگاه را از دیگر عوامل موثر وتاثیر گذار در کاهش تصادفات خواند و افزود: خوشبختانه موضوع آموزش در سالجاری در حوزه حمل و نقل به صورت چشمگیری مورد توجه  قرار گرفته است و در آینده نیز با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده کیفیت وکمیت این آموزشها افزایش خواهد یافت.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵