کسب مقام اول کاریکاتور جشنواره ملی برق و رسانه توسط کاریکاتوریست تبریزی
کسب مقام اول کاریکاتور جشنواره ملی برق و رسانه توسط کاریکاتوریست تبریزی
مهر تبریز: عاطفه یاریان مقام اول نخستین جشنواره ملی برق و رسانه را در بخش کاریکاتور کسب نمود.

به گزارش مهر تبریز، این جشنواره با حضور رسانه های مختلف از سراسر کشور در ۱۰ محور تیتر، گزارش، مصاحبه، خبر، اینفوگرافی، طنز و کاریکاتور، سرمقاله، گرافیک، موشن و ویدئو برگزار و به نفرات برتر لوح تقدیر تندیس جشنواره و هدیه نقدی اهدا گردید.

در رشته کاریکاتور، عاطفه یاریان رتبه اول یلدا هاشمی نژاد و حسن کریمیان مشترکا رتبه دوم و حامد توکل و فرزین سوادکوهی مشترکا سوم شدند.

محمدمهدی فرقانی، یونس شکر خواه، حسن نمک دوست، فریدون صدیقی، مریم سلیمی از اساتید حوزه ارتباطات؛ داوری آثار رسیده را انجام دادند که در مجموع ۲۹ اثر به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

مهندس کاظمی مشاور وزیر و مدیر کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو در این اختتامیه از اصحاب رسانه که در حوزه برق قلم می زنند تشکر کرده افزود: اصلاح رفتار کاری دشوار است و برای اصلاح رفتاری هر فردی باید نگرش و باور آن فرد تغییر یابد.

وی افزود: در مورد مصرف بهینه انرژی نیز نیاز است با ابزارهای مختلف فرهنگی هنری رسانه ای این نگرش درست در مردم ایجاد شود. وی گفت: نیاز است رسانه ها اقتصاد انرژی،اهمیت انرژی، سختی تولید آن و نحوه استفاده صحیح از آن را تشریح کنند.

وی با اشاره به قطعی های برق سال ۱۴۰۰ ادامه داد: در این دو سال اخیر رو به رشد بوده ایم اما روند مصرف کاهش داشته و این نشانه خوبی است.

مهندس علی اکبری مدیر کل روابط عمومی و بین الملل شرکت توانیر ضمن تشکر از حضور اصحاب رسانه در نخستین جشنواره ملی برق و رسانه اظهار داشت: ما برای تعامل سازنده با رسانه گام اول را برداشتیم و امید داریم هر سال بر کیفیت آثار ارسالی افزوده شود.

وی ادامه داد: ما هر سال در بخش مصرف خانگی ۵ یا ۶ درصد افزایش مصرف داشتیم که با فرهنگ سازی مناسب و افزایش آگاهی مردم این افزایش صورت نگرفت.

وی گفت: سرانه مصرف انرژی هر کشور از شاخص های پیشرفت و توسعه آن کشور است و با توجه به اینکه امسال در حوزه صنعت با افزایش ۱۸ درصدی مصرف برق روبه رو شدیم این نشان دهنده توسعه و پیشرفت کشورمان است.

در بخش دیگری از اختتامیه دکتر رجبی مشهدی مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق گفت: در سال ۱۴۰۲ از اوج مصرف برق تابستان با موفقیت عبور کردیم و این در نتیجه تلاش های همکاران، روابط عمومی های تلاش گر و اصحاب رسانه در فرهنگ سازی خوب برای مصرف بهینه صورت گرفت.

وی ضمن تقدیر از تلاش های رسانه ها اظهار داشت با کاهش مصرف در بخش خانگی ما توانستیم به بخش صنعتی و تولیدی خدمات ارائه بدهیم.

شایان ذکر است شرکت توزیع نیروی برق تبریز به عنوان حامی این جشنواره در اهدای جوایز توسط مهندس عباس حسامی مدیر عامل شرکت؛ از برنده حوزه برق تبریز تقدیر به عمل آورد.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵