کلاهبرداری با درخواست واریز وجه فوری
کلاهبرداری با درخواست واریز وجه فوری

به گزارش مهر تبریز، سرهنگ “محسن محمودی” افزود: برخی کاربران فضای مجازی با مراجعه به پلیس فتا عنوان می کنند که حساب کاربری آنان مورد دسترسی غیرمجاز قرار گرفته و یا به نام آنان صفحه جعلی ایجاد شده است و بدین ترتیب از دنبال کنندگان آنان درخواست وجه می کنند. وی ادامه داد: دنبال کنندگان […]

به گزارش مهر تبریز، سرهنگ “محسن محمودی” افزود: برخی کاربران فضای مجازی با مراجعه به پلیس فتا عنوان می کنند که حساب کاربری آنان مورد دسترسی غیرمجاز قرار گرفته و یا به نام آنان صفحه جعلی ایجاد شده است و بدین ترتیب از دنبال کنندگان آنان درخواست وجه می کنند.
وی ادامه داد: دنبال کنندگان صفحات وقتی چنین پیامی با عنوان اینکه نیاز فوری به کمک مالی به میزان مبلغی مشخص از طرف دوست،آشنا و سایر افراد دریافت کردند حتما توجه داشته باشند قبل از واریز وجه و در سریع ترین زمان ممکن با صاحب صفحه تماس تلفنی حاصل کنند و وی را در جریان کار قرار دهند.
رئیس پلیس فتا استان تصریح کرد: کاربران پس از بررسی صحت و سقم موضوع و پیام دریافتی از صاحب صفحه، متوجه جعلی بودن اکانت بنام دوستان و آشنایان شده و یا از مورد دسترسی غیرمجاز قرار گرفتن آن صفحه توسط مجرمان سایبری آگاه شده و از واریز وجه خودداری خواهند کرد .
وی خاطرنشان کرد:برای استفاده از فضای مجازی، افراد باید نسبت به تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی خود توجه کرده و از رمزهای ترکیبی و پیچیده برای امنیت حساب خود استفاده کرده و حتما برای فعال سازی تایید دو مرحله ای اقدام کنند.
وی اضافه کرد: هموطنان در مواجهه با پیام های واریز وجه از طرف اکانت های مختلف و بخصوص افراد نزدیک خود، عجولانه برخورد نکنند چرا که ممکن است آن صفحه جعلی بوده و یا مورد دسترسی غیرمجاز قرار گرفته باشد و در صورت مورد بزه قرار گرفتن بلافاصله به پلیس فتا مراجعه کنند.
سرهنگ “محمودی” توصیه کرد: کاربران فضای مجازی هوشیار باشند و در صورتی که حساب کاربری آنان مورد دسترسی غیرمجاز مجرمان قرار گرفت‌ در اولین فرصت به طریقی موضوع را به دوستان و آشنایان خود اطلاع دهند تا از مورد کلاهبرداری واقع شدن آنان جلوگیری کنند.
وی گفت: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان و کاربران است.
 شهروندان می توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا استفاده از سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir و تماس با مرکز فوریت های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰با ما در میان بگذارند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵