کمبود اعتبار، دلیل بروز مشکل در تامین داروهای بخشی از بیماران خاص و صعب العلاج است
کمبود اعتبار، دلیل بروز مشکل در تامین داروهای بخشی از بیماران خاص و صعب العلاج است

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، دلیل بروز مشکل در تامین داروهای بخشی از بیماران خاص و صعب العلاج را مربوط به کمبودهای اعتباری خواند و یادآور شد: با وجود این مشکلات طی سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال برای تامین داروهای این بیماران هزینه کرده است.

سعید شبستری خیابانی در نشست کمیته بیماران خاص استان، با اشاره به اینکه دولت برای حمایت از بیماران خاص عزم جدی دارد و تاکنون نیز در قالب طرح سلامت گام های ارزنده و مناسبی در این زمینه برداشته شده است افزود: هرچند مشکلات و دغدغه های بیماران خاص بسیار وسیع و پراکنده است، اما طی دو سال اخیر این مشکلات تا حدی رفع شده و اگر امکانات مالی و بودجه ای دولت اجازه دهد اراده ای قوی تر برای برطرف سازی مشکلات ایجاد خواهد شد.
شبستری، از وجود پنج هزار و ۵۰۰ بیمار خاص در آذربایجان شرقی خبر داد و اظهار کرد: با وجود اینکه به لحاظ امکانات و تجهیزات با کمبودهایی مواجه هستیم در استان اما عزم جدی برای تامین درمان و داروی این بیماران داریم.
وی بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این باره تاکید و از خیران و نیکوکاران خواست تا در زمینه مساعدت مالی به تامین داروها و درمان بیماران خاص با انجمن های مربوطه و دانشگاه علوم پزشکی همکاری های تنگاتنگی داشته باشند.
معاون استاندار آذربایجان شرقی ضمن هشدار نسبت به شیوع بیماری ایدز در جامعه و تاکید بر لزوم اطلاع رسانی در این خصوص، گفت: یکی از راهکارهای مهم، اساسی و موثر در جلوگیری از این بیماری آموزش است که در این خصوص نقش رسانه های گروهی و صدا و سیما بسیار تعیین کننده و تاثیرگذار خواهد بود.
شبستری خیابانی، تغییر الگوی انتقال بیماری ایدز از راه تزریق به مسایل جنسی را تهدیدی جدی برای سلامت جامعه خواند و گفت: ارایه و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی و درمانی در این خصوص لازم و ضروری است.
در این نشست مدیران و مسئولان انجمن های بیماران هموفیلی، کلیوی، ام اس، تالاسمی و سرطانی آذربایجان شرقی با بیان مسایل و مشکلات حوزه فعالیت خود، خواستار کمک های دولتی در تامین دارو و هزینه های درمانی این بیماران شدند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵