کنگره «روایت عاشورا» در تبریز برگزار می شود 
کنگره «روایت عاشورا» در تبریز برگزار می شود 
مهر تبریز: نخستین کنگره «روایت عاشورا» با محوریت بزرگداشت «حاج مجتبی زاد صادق» پژوهشگر فقید شعر آیینی آذربایجان شرقی در تبریز برگزار می شود. 
به گزارش مهر تبریز، نخستین کنگره «روایت عاشورا» به همت اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی و با همکاری انجمن شاعران اهل بیت (ع) و محوریت بزرگداشت «حاج مجتبی زاد صادق» پژوهشگر فقید شعر آیینی در تبریز برگزار خواهد شد.
این کنگره با هدف «حمایت از گسترش و شکوفایی شعر و ادب آیینی»، «معرفی و تکریم شاعران و پژوهشگران آیینی»، «الگوسازی از آفرینش گران آثار ادبی فاخر در زمینه شعر و ادب آیینی»، «تقویت جریان سازی شعر و ادب آیینی» و « ارتقای آگاهی عمومی در خصوص شعر و ادب آیینی و فعالان این حوزه» در سطح آذربایجان شرقی برگزار می شود.
«آثار و شخصیت مرحوم استاد حاج مجتبی زاد صادق » موضوع ویژه نخستین کنگره استانی «روایت عاشورا» است که در نزدیک به نیم قرن فعالیت در حوزه شعر و ادب آیینی به انتشار آثار و اشعار شاعران سلف پرداخته و در احیای آثار و نام آنها فعالیت کرده است.
علاقمندان می توانند آثار خود با موضوعاتی چون «کتاب شناسی استاد زاد صادق»، «زندگی نامه و ابعاد شخصیتی استاد زاد صادق»، «نقش استاد زاد صادق در احیای آثار شاعران آیینی»، «تاثیر انتشار سلسله کتابهای «گنجینه گذشتگان » در حوزه شعر آیینی»، «خاطرات ،ادبی ،اجتماعی سیاسی و از استاد زاد صادق»، «فعالیت های استاد زاد صادق در انقلاب، دفاع مقدس و بعد از آن» و «استاد زاد صادق و هیئت های حسینی» را برای شرکت در این کنگره از طریق نرم افزارهای کاربردی اینا سروش و روبیکا به صورت پرونده (فایل) ورد به آدرس کاربری @revayate_ashura و با درج مشخصات خود مانند نشانی، شماره تلفن همراه و شماره ملی ارسال کنند.
دبیرخانه نخستین کنگره «روایت عاشورا» در اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی واقع بوده و علاقمندان به شرکت در این کنگره می توانند تا ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ مقالات یا اشعار خود را که پیش از این در جایی چاپ نشده یا در رویداد و همایش های دیگر شرکت نکرده، به این دبیرخانه ارسال کنند و اشعار شاعران درباره موضوعات مختلف مرتبط با کنگره یا درباره استاد زاد صادق نیز پذیرفته خواهد شد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵