گازرسانی بازار تبریز قبل از شروع فصل سرما تعیین تکلیف شود
گازرسانی بازار تبریز قبل از شروع فصل سرما تعیین تکلیف شود
مهر تبریز: فرماندار شهرستان تبریز با تاکید بر اینکه تامین گرمایش ایمن بازار تاریخی تبریز از جمله خواسته های اصلی کسبه و فعالان بازار است، گفت: موضوع گازرسانی بازار بزرگ تبریز تا قبل از شروع فصل سرما تعیین تکلیف شود.

به گزارش مهر تبریز، یونس فاتح در جلسه بررسی گازرسانی به بازار بزرگ تبریز با اشاره به اینکه در سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای سامانه گرمایش بازار تبریز دستور ویژه مطالعه در کمیته فنی میراث‌فرهنگی را صادر کردند، افزود: گازرسانی به بازار تبریز براساس اصول فنی و میراثی از سوی میراث فرهنگی بلامانع اعلام شده است.

وی ادامه داد: بازار تاریخی تبریز میراث ماندگاری است که باید به نسل های آینده انتقال یابد از این رو حفاظت و سامان‌دهی آن با مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان و بازاریان ضروری است.

فاتح از دستگاه های ذی ربط خواست ظرف مدت یک هفته الزامات و مشکلات مرتبط در خصوص مبحث 17 نظام مهندسی را جمع بندی و به فرمانداری شهرستان تبریز اعلام کنند تا مکاتبات لازم با استانداری آذربایجان شرقی برای رفع مشکلات مطروحه انجام گیرد.

وی افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی، شرکت گاز، اداره کل میراث فرهنگی استان و سازمان آتش نشانی تبریز در مدت زمان تعیین شده ضمن بازدید از مجموعه بازار محل هایی که طبق مبحث 17 امکان استفاده از پکیج وجود دارد را مشخص و به فرمانداری اعلام کنند تا گازرسانی به محل های تایید شده آغاز شود.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵