گشایش اعتبار اسنادی یوزانس برای واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی
گشایش اعتبار اسنادی یوزانس برای واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی

مهر تبریز: معاون امور صنعتی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : واحدهای تولیدی برای گشایش اعتبار اسنادی یوزانس ۶ ماهه معرفی می شوند .

به گزارش مهر تبریز، سید اصغر حسینی در جمع خبرنگاران با اشاره به هماهنگی وزارت صنعت با بانک مرکزی در خصوص معاملات یوزانس ۶ ماهه با رعایت ضوابط و دستورالعملهای بانکی افزود : این نوع تسهیلات صرفا برای واحدهای تولیدی و تامین مواد اولیه،ملزومات و قطعات تولیدی ارائه می شود .
وی ادامه داد : استفاده از یوزانس با هدف حمایت از تولید داخل بوده و و صرفا برای تولید کنندگانی امکان پذیر می باشد که اقدام به واردات مواد اولیه موردنیاز واحدهای تولیدی خود می نمایند .
وی تاکید کرد : تسهیلات یاد شده ، تجار و بازرگانانی که تامین کننده مواد اولیه مورد نیاز سایر واحدها می باشند را شامل نمی شود .
حسینی اظهار داشت : تامین ارز بابت موارد ذکر شده صرفا به ارزهای یورو و یوان در کشور چین ، روپیه در هند و وون در کشور کره جنوبی خواهد بود .
وی با اشاره به الزامی بودن تائیدیه و مجوز وزارت صنعت برای بهره مندی از تسهیلات یوزانس گفت : متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه ثبت سفارش وزارت صنعت و بارگذاری مدارک خود ، نسبت به تکمیل فرمهای مربوطه و ثبت نام نهائی اقدام نمایند .
معاون امور صنعتی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی حداکثر دوره تعویق پرداخت مورد قبول را شش ماه از تاریخ معامله اسناد اعلام کرد و افزود : فروش ارز پس از رسیدن اسناد در پایان مدت مذبور به نرخ روز محاسبه خواهد شد .

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵